Параноїдально налаштований Путін, який вкрай побоюється за свою безпеку, не ризикне з’явитися на Красній площі 9 травня. У цій ситуації у Кремля немає іншого виходу окрім залучення двійника російського президента. Таку думку висловив шефредактор телеканалу FREEДОМ Олексій Мацука.
Він нагадав, що стійкі чутки про наявність і систематичне використання дублерів Володимира Путіна з’явилися задовго до початку “спеціальної військової операції”.
Так, російський журналіст Олег Кашин склав таблицю двійників Путіна, в якій вказав особливості ймовірних путінських клонів. Кашин припускає, що може йтися про шість різних “Путіних”, яких журналіст позначив як “Удмурт”, “Говорун”, “Кучма”, “Банкетний”, “Дипломат”, “Синяк”.
Мацука зазначає, що початкові припущення щодо дублерів базувалися лише на деяких важкозрозумілих змінах путінського зовнішнього вигляду. Однак вагомості цій версії додавали очевидні ознаки параноїдальної боязні Володимира Путіна за свою безпеку.
“Зокрема, ЗМІ повідомляли, що у президента Росії є спеціальний співробітник Федеральної служби охорони (ФСО), який відповідає за збереження його калу і сечі під час поїздок та їхнє доставлення в особливій валізі до Москви. Хітом соцмереж стали також фото зустрічей Путіна на відстані не менше ніж 6 метрів від співрозмовника, які він проводив під час епідемії СOVID-19”, — навів приклади шефредактор.
Відомо також, що за час президентства Путіна було збудовано безпрецедентну кількість бункерів, у яких він ховається в разі будь-якої, навіть гіпотетичної, небезпеки.
“Вкрай мало переконливими на цьому тлі є спроби продемонструвати поїздки президента в райони, наближені до зони бойових дій. Показово, що на заяви про те, що в Крим або на захоплені території Херсонської та Луганської областей їздив не Путін, доводиться реагувати навіть прессекретарю президента РФ”, — продовжує Мацука.
“Тим часом без пояснень залишаються нестиковки в оголошених датах поїздок, факти відступу ФСО від стандартних для поїздок глави держави протоколів безпеки та інші нюанси. З огляду на те, що під час поїздок, які нібито мали місце, Путін близько контактував із величезною кількістю осіб (що аж ніяк не узгоджується з практиками тривалого карантину й тестів, необхідних навіть для близького оточення під час зустрічей із Путіним теперішнім), ніяких інших пояснень того, що сталося, окрім задіяння дублера, бути не може”, — додає журналіст.
Удар безпілотників по Кремлю 3 травня помножив на нуль шанси на те, що парад 9 травня в Москві прийматиме Володимир Путін, а не якийсь персонаж, який грає його роль.
Мацука нагадав, що дублери якраз створюються для використання в схожих ситуаціях, а саме:
- перебування на відкритому просторі в присутності величезної кількості людей;
- фігурування на великій відстані від публіки, що спрощує підміну;
- чітка вивіреність ритуалу і можливість озвучити промову в записі, коли двійнику потрібно буде лише імітувати її прочитання.
“Таким чином, можна стверджувати, що сценарій проведення параду на честь Дня Перемоги 9 травня 2023 року не передбачає участі реального Путіна. Якщо рік тому головним страхом російського правителя були можливі інциденти під час повітряної частини параду (зрештою її було скасовано), то тепер ідеться про побоювання за власне життя. Що скасовує появу “великого збирача земель” перед захопленим народом”, — резюмував Олексій Мацука.
Читайте також: “Бункерний дід”, “говорун”, “стадіонний”, “мандрівник”: скільки двійників у Путіна і як їх розрізнити