Росія щонайменше протягом останніх восьми років використовує “хамуватий” стиль ведення переговорів. Це було помітно і сьогодні, 10 січня, за підсумками перемовин у Женеві заступниці держсекретаря США Венді Шерман та заступника керівника МЗС Росії Сергія Рябкова. Таку думку в ефірі іномовлення України UA висловив спеціальний кореспондент іномовлення України в Європі Віталій Сизов.
Він уточнив, що переговори Шерман та Рябкова відбулися за зачиненими дверима.
“Тому журналісти здебільшого займалися тим, що чергували біля місії США, сподіваючись, що хтось з’явиться і надасть коментарі. Але ніхто не з’явився. Ця певна закритість переговорів, напевно, була викликана різноспрямованими сигналами Російської Федерації та Штатів”, – вважає Сизов.
Журналіст зазначив, що напередодні цієї зустрічі Росія робила багато гучних заяв, на відміну від США.
“У США була буквально одна гучна заява – “ми не ведемо перемовини про наших союзників без наших союзників”. Водночас своїм масивом меседжів, мені здалося, Росія провокувала США на щось. Росія весь час запускала якісь сигнали, що, мовляв, ми близькі до чогось, що на нас чекає якась сенсація від цих переговорів, що вона можлива. Але в результаті, ми сьогодні побачили підсумкові брифінги учасників зустрічі й нічого сенсаційного поки що не сталося”, – продовжив він.
Сизов акцентував і на різких, іноді навіть “хамуватих” висловлюваннях Сергія Рябкова.
“Такий тон через те, що Росія – слабка сторона у цих переговорах. І вона вважає, що вона захищається, але фактично зробити нічого не може. І тому такий хамуватий підхід, погрози, шантаж у заявах. Я не маю на увазі, що сама Росія слабка, але в порівнянні з НАТО, зі США, думаю, всі чудово бачать різницю потенціалів. І ось це компенсується шляхом висловлювань на кшталт: а ми зате вам можемо грубо відповісти, показати, що в публічній площині ми вас пригнічуємо. Хоча, насправді ситуація набагато гірша для Російської Федерації. Але я сказав би, це стиль російської дипломатії останніх кількох років, і якщо згадати грудневий саміт міністрів закордонних справ країн ОБСЄ, там глава МЗС РФ Сергій Лавров поводився в такому ж стилі. Тобто це стиль російської дипломатії останніх восьми років або, напевно, більше, коли Росія “почала вставати колін” і це “вставання” подається у зневажливому тоні до своїх опонентів”, – схарактеризував він.
До Женеви, звичайно, прибули й російські журналісти. За оцінками Сизова, їх там – дуже багато.
“У них дуже специфічні функції – пропагандистські. Водночас, я не дуже вірю, що більшість із них поділяє ті посили, які вони подають з екранів своїх телеканалів. За винятком, звичайно, окремих фронтменів. Російських журналістів дуже багато тут. Це бенефіс російських медіа, ймовірно, бенефіс Російської Федерації, якась чергова гастроль”, – розповів він.
Нагадаємо, 10 січня в Женеві відбулися консультації щодо гарантій безпеки в Європі першої заступниці держсекретаря США Венді Шерман та заступника керівника МЗС Росії Сергія Рябкова. Перемовини тривали майже вісім годин.