Закон про “іноагентів”, що призвів до протестів в Грузії, покликаний допомогти встановити диктатуру в країні, — Шашкін

Ухвалений парламентом Грузії в першому читанні спірний законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”) покликаний допомогти в майбутньому встановити диктатуру в країні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив член політради опозиційної партії Грузії “Єдиний національний рух” Дмитро Шашкін.

Він переконаний, що закон був ініційований, щоб запобігти вступу Грузії до Євросоюзу. Це і викликало протести молоді, яка хоче жити в Європі.

“27 країн Євросоюзу висловили дуже однозначну позицію, що закон про “іноагентів” суперечить європейським цінностям, Євросоюз підтримали Сполучені Штати Америки, і це дуже чітка позиція… Ситуація дуже схожа зараз на те, що було в Україні за часів Януковича, коли Янукович відмовився йти в Європу, коли він вирішив залишитися з Росією. Те ж саме зараз робить ця “російська мрія” в Грузії (правляча партія називається “Грузинська мрія”, — ред.)”, — сказав Шашкін.

Член політради “Єдиного національного руху” наголосив, що грузинський закон “Про прозорість іноземного впливу” написаний як аналог російського закону, а лідер “Грузинської мрії” Іраклій Кобахідзе повторює російські меседжі.

“Цей закон підводить будь-якого громадянина Грузії під статтю, тому що те, що вони зараз нам розповідають, що це тільки стосується мас-медіа або неурядових організацій, — це маячня. У Росії точно так під будь-яке мас-медіа підвели людину, у якої є Facebook. 1,5 мільйона грузинів зараз працюють за кордоном. Будь-які 100 доларів, які вони переведуть своїм родичам, можуть підігнати їхніх родичів під статтю в майбутньому. Це ж робиться тільки заради того, щоб контролювати незгодних. Ви щось напишете у Facebook неугодне владі, і як у Росії вас оголосять іноземним агентом, конфіскують майно, посадять у в’язницю або виженуть із країни”, — сказав Шашкін.

На його думку, це пов’язано з тим, що мільярдер, засновник правлячої партії “Грузинська мрія” Бідзіна Іванішвілі “прекрасно розуміє, що контролювати Грузію він уже не в змозі”.

“Євросоюз дуже чітко дав зрозуміти, що без здійснення тих 12 пунктів, які презентували Грузії, для Грузії закритий вхід до Євросоюзу, тому вони готуються до диктатури. Диктатура не пройде, тому що грузини пролили надто багато крові задля своєї незалежності, й ніхто це не дозволить”, — наголосив Шашкін.

Читайте також: Усі зрозуміли, що це точка неповернення — Грузію захопили справжні вороги, — Сакварелідзе

Прямий ефір