Західний виборець має зрозуміти, що програш РФ відповідає його інтересам, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Немає нічого образливого чи дивовижного в тому, що лідерам Заходу інтереси їхніх виборців ближчі та важливіші за інтереси українців. А західних виборців хвилюють їхні локальні проблеми, яких чимало. Завдання України — продовжувати доводити, що для західного виборця дуже важливо, щоб Росія програла. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він підкреслює, саме з цим пов’язані питання безпеки, стабільності, те, якою буде Європа. А головне, про що треба говорити західному виборцю: “обнуління” Росією міжнародного права стосується всіх.

“Якщо ви дали згоду вашим представникам, політикам підписати якісь міжнародні домовленості, які ми називаємо міжнародним правом, тобто ті правила, за якими країни мають існувати, зокрема, якщо між ними виникають конфлікти, то в рамках міжнародного права ці конфлікти мають розв’язуватися. Якщо ці правила написані, ви вважаєте себе захищеними, тому що думаєте, що є правила, які гарантуватимуть невідворотність покарання за будь-який злочин. Не має значення, він глобальний, локальний, регіональний… Росія обнуляє це. Отже, ви повинні розуміти, що якщо в цій війні Росія не програє, тоді і вас нема кому захистити, бо не буде жодного міжнародного права. Буде право сили, право домінування”, — каже гість ефіру.

І життя західного виборця у цьому випадку кардинально зміниться, зазначає Подоляк.

“Тоді всі ваші вкладення у гуманітарну сферу, у високотехнологічну сферу, у сферу продовження життя як такого, все це буде анулюватися, тому що ви змушені будете вкладати набагато більше грошей у власну безпеку, інакше до вас прийде хтось і все це зруйнує”, — пояснює він.

На думку радника глави Офісу президента, дискусію про це вести складно, не всі хочуть її вести, але вона потрібна.

“Потрібно пояснювати пряму залежність їхнього майбутнього, їхнього звичного способу життя від того, що робить сьогодні Росія не лише на території України, а й з погляду спроби зруйнувати ці правила. Це важка дискусія, бо не всі готові до цієї дискусії. Усі живуть тут і зараз ситуативними проблемами: робота, можливість підвищити заробітну плату, можливість десь навчати дітей тощо. І це займає 99% часу середньостатистичного мешканця будь-якої європейської країни. Але саме потрібно намагатися дійти з простими зрозумілими істинами про те, що все взаємозалежне. Руйнування міжнародного права — це руйнування цих 99% життя”, — сказав Михайло Подоляк.

Читайте також: Партнери можуть досягти консенсусу щодо збиття ракет і дронів над Україною — доводи політолога

Прямий ефір