Захід дуже акуратно підходить до нафтових санкцій проти РФ — розбір експерта

Ілюстративний колаж: zn.ua

Через введення санкцій на нафту Росія втратила найбільший ліквідний ринок — Європу. Тепер РФ змушена шукати покупців по всьому світу. Однак санкції в цій галузі можна зробити ще жорсткішими. Таку думку сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

Він звернув увагу, що нафтові санкції проти Росії працюють, але залишають бажати кращого, тому що йде досить великий грошовий потік нафтодоларів у Росію, і, відповідно, це все дає змогу Кремлю фінансувати війну проти України. Експерт упевнений, що санкції можна посилити.

“Безумовно, механізми є. Це, зокрема, тиск на транспортні компанії, на тих, хто надає танкери для росіян. Проти них зараз пішла досить серйозна адресна робота. Це, звичайно, росіянам ускладнить подальший експорт своєї продукції. І тут потрібно зрозуміти й інше, що Захід дуже акуратно підходить саме до нафтових санкцій, оскільки він дуже боїться дестабілізувати ринок, щоб Росія не перекрила потік, щоб не було дефіциту на внутрішньому, на зовнішньому ринку, на світовому і, відповідно, щоб це не вдарило по цінах, бо ціни — це завжди дуже чутлива тема, особливо в Сполучених Штатах, де зараз, напевно, ціни на паливо — це основний опонент чинного президента”, — заявив Куюн.

За його словами, Штати вже практично прямим текстом дали зрозуміти, що далі не будуть посилювати санкції, не будуть запроваджувати нові санкції.

“Але, як ми бачимо, Захід посилює контроль за тими санкціями, які вже запроваджено, тому що досить дірява система вийшла, як з’ясувалося, в Європі. По суті, це добровільна річ — дотримуватися цієї санкції чи ні, тому що ми бачимо, що відповідальності особливо ніякої немає на порушників. Нещодавно був відмічений випадок, що танкер з Новоросійська пішов в іспанський порт, де розвантажився з нафтопродуктами. Як таке взагалі може бути, чесно кажучи, взагалі незрозуміло. Тому я думаю, що зараз не потрібно чекати нових санкцій. Я думаю, що потрібно чекати більшого посилення контролю за тими санкціями, які вже є”, — висловив думку експерт.

Читайте також: Проти нафтогазового сектора РФ працюють санкції та “зелений перехід” — деталі від експерта

Нагадаємо, економіст, фінансист, банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко заявив, що санкції проти енергоносіїв виявилися найбільш ударними для економіки Російської Федерації.

Прямий ефір