Загибель Навального — це вбивство, у якому була зацікавлена тільки одна людина — Путін, — Подоляк

Акція протесту перед російським посольством у Берліні у зв'язку зі смертю Навального. Фото: ap.org

Кров для Росії сьогодні є природним способом усунення або регуляції конкурентності на зовнішніх або на внутрішніх ринках. І тому загибель опозиційного політика Навального — це вбивство, в якому була зацікавлена тільки одна людина — Путін. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ озвучив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він акцентував, що в Росії сталися десятки вбивств, за які ніхто не поніс відповідальності.

“Чи поніс Путін відповідальність за вбивство Анни Політковської або Бориса Нємцова? Ні. Можна назвати десятки вбитих людей. І Путін жодного разу не ніс відповідальності. То чому б йому не продовжувати це робити? Загибель Навального — це, безумовно, убивство, у якому була зацікавлена тільки одна людина — Путін. То чому йому не можна це зробити, особливо на тлі максимально геноцидної війни в Україні? Які є заборонні табу для Путіна сьогодні?”, — сказав Подоляк.

Путін хизується своєю безкарністю, хизується тим, що нібито йому ніхто нічого не зробить, вважає радник глави ОПУ.

“Ось дивіться, я масово вбиваю українців, я демонстративно вбиваю Навального, я заливаю кров’ю різні країни, я погрожую іншим країнам, я фінансую терористичні операції… Я фінансую частково війну на Близькому Сході, я накручую можливу агресію в Індо-Тихоокеанському регіоні тощо. Ба більше, Путін убиває своїх — Пригожин тощо. То яка повинна була бути причина, щоб зупинила Путіна перед убивством Навального?”, — сказав Подоляк.

На його думку, Навальний був реальною альтернативою Путіну: харизматична, пасіонарна людина.

“Його доля була визначена наперед, тому що на його тлі Путін дійсно виглядав нікчемним”, — зазначив спікер.

За словами Подоляка, Путін не має стримуючих факторів. І на сьогодні він вважає, що навпаки — що більше він буде агресивний, що більше буде демонстративно кровожерливим, то більше його боятимуться і йтимуть на поступки.

Також Михайло Подоляк акцентував увагу на тому, що російська опозиція, частина якої в еміграції, щиро вважала, що можна буде безкровно повалити Путіна.

“Вона щиро вважала, що Путін дотримуватиметься якихось правил, що на виборах у 2024 році буде дійсно конкурентна боротьба. Вони були в цьому впевнені на повному серйозі. Я б сказав, що вони абсолютно неадекватно оцінюють те, що сьогодні відбувається в Росії”, — зазначив він.

Росія повністю перебудувалася у формат неосталінізму з диктаторською вертикаллю управління, доповнив спікер.

“Кров для Росії сьогодні є природним способом усунення або регуляції конкурентності на зовнішніх або на внутрішніх ринках. І щоб Росію перебудувати зсередини, росіянам доведеться йти на криваву революцію, а вони до цього не готові”, — наголосив Подоляк.

Росію можна перебудувати і ззовні, вважає Подоляк. Але для цього Україна повинна мати всі необхідні ресурси, завдати військової поразки РФ.

“Тільки цей або той варіант — кривава революція або поразка Росії на фронті — повалить путінський режим. Все інше — це повна наївність”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Вбивство Навального: причини та наслідки оцінили експерти

Повна версія інтерв’юВихід з Авдіївки, Мюнхенська конференція і вбивство Навального: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Нагадаємо, матері Олексія Навального, який помер напередодні в колонії, не видали його тіло. Керівництво виправної колонії № 3 повідомило Людмилі Навальній та адвокату політика, що тіло в морзі Салехарда. Однак судово-медичний центр виявився зачиненим, а його співробітники заявили, що тіла Навального у них немає. 

Прямий ефір