Смерть Навального у російській колонії — тіло опозиційного політика досі ніхто не бачив: подробиці (ВІДЕО)

Олексій Навальний. Фото: gettyimages.com

Матері політика Олексія Навального, який помер напередодні в колонії, не видали його тіло. Керівництво виправної колонії №3 повідомило Людмилі Навальній та адвокату політика, що тіло в морзі Салехарда. Однак судово-медичний центр виявився закритим, а його співробітники заявили, що тіла Навального у них немає. Соратники політика вважають, що влада намагається приховати сліди його вбивства, інформує FREEДОМ

Нагадаємо, Олексій Навальний помер 16 лютого після трьох років, проведених у колонії, з яких понад 300 днів пройшли у штрафному ізоляторі (ШІЗО). Причина смерті невідома. Співробітники Федеральної служби виконання покарань (ФСВП), Міністерства внутрішніх справ (МВС) і колонії вже кілька разів змінювали версії. 

Спочатку у пресрелізі ФСВП причиною був названий тромб, а пізніше адвокату заявили, що причина — “синдром раптової смерті”. 

16 лютого Управління ФСВП у Ямало-Ненецькому окрузі повідомило, що Навальний помер у колонії. Про смерть політика публічно оголосили близько 16:00. Через добу адвокат і мати Навального приїхали в колонію №3 “Полярний вовк” у селищі Харп, де відбував покарання російський опозиціонер. Однак тіло їм не видали і навіть не дозволили на нього подивитися. 

“Олексія Навального вбито. Його смерть настала 16 лютого о 14:17 за місцевим часом, як написано в офіційному повідомленні, виданому матері Олексія. Співробітник колонії заявив, що тіло Навального перебуває в Салехарді. Його забрали слідчі СК (Слідчого комітету, — ред.). Зараз вони проводять із ним “дослідження”. Ми вимагаємо, щоб тіло Олексія Навального було видано його сім’ї негайно”, — із заяви прессекретарки Олексія Навального Кіри Ярмиш.

Раніше Людмила Навальна повідомила, що бачилася із сином кількома днями раніше. Олексій почувався добре і не скаржився на здоров’я. Повною несподіванкою смерть Навального нібито стала і для влади округу, пише видання “Верстка” 

“Ми самі поки не розуміємо, як це можливо. В адміністрації були чіткі настанови: стежити, щоб не здох перед виборами, і щоб не влаштовував цирку з кіньми. Нікому тут його смерть не потрібна була”, — з повідомлення “Верстки” з посиланням на джерела, близькі до влади Ямало-Ненецького автономного округу.

Водночас видання “Медуза” з посиланням на двох високопоставлених чиновників у Слідчому комітеті пише, що Олексія Навального повільно труїли в ув’язненні з серпня, щоб викликати смерть. А основним “лобістом” убивства Навального з дозволу Путіна був голова Слідчого комітету (СК) Олександр Бастрикін, який мав особисту неприязнь до політика через розслідування Навального про нього 2012 року. 

Світові лідери вже відреагували на смерть російського опозиціонера. 

“Повідомлення про його смерть, якщо вони правдиві – а в мене немає підстав вважати, що ні, хоча російська влада розповість свою власну історію — не залишають сумнівів: Путін відповідальний за смерть Навального”, — сказав президент США Джо Байден.

А Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що всі факти щодо смерті Навального мають бути встановлені, а “Росія має відповісти на серйозні запитання”. 

Прокоментував смерть Навального під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом і президент України Володимир Зеленський.

“Очевидно, він убитий Путіним, як і тисячі інших понівечених, закатованих через одну цю істоту. Путіну байдуже хто загине — аби тільки він зберіг свої позиції. І саме тому він не повинен зберегти нічого. Путін усе має програти, усе має втратити і відповідати за скоєне”, — заявив Зеленський.

Розправлятися з неугодними — звична практика для кремлівського режиму. Анна Політковська, Олександр Литвиненко, Сергій Магнітський, Борис Нємцов, Олексій Навальний — це лише деякі з найвідоміших імен у довгому списку критиків режиму, убитих Путіним. 

“Навальний був лідером опозиції, широко відомим на Заході, на мій превеликий жаль, він припустився фатальної помилки, коли, всупереч думці багатьох — опозиціонерів і його друзів, повернувся з Німеччини назад у Росію — було зрозуміло, що він сяде у в’язницю. Ми розуміємо, що сьогодні жоден опозиційний діяч не може сам собі гарантувати життя від цього режиму. Путін розправляється зі своїми опонентами, розправляється зі своїми особистими ворогами. Навальний був особистим ворогом Путіна, як і Борис Нємцов, якого теж було вбито в лютому”, — каже політик, лідер міжнародного руху “Говоріть Голосніше!” Андрій Сидельников.

Режим буде розправлятися зі своїми опонентами доти, доки його не зметуть, причому збройним шляхом, наголошують аналітики.

“У російської опозиції в цей сумний день є єдиний вихід вплинути на майбутнє країни Росії, а саме об’єднатися в закликах допомоги Збройним силам України, допомогою російським громадянам, які воюють у складі ЗСУ — це легіон “Свободы России”, РДК та інші батальйони. Жодні інші дії не приведуть до успіху, ми все вже перепробували, тому тільки на полі бою. Росія воює проти України, ми повинні стати пліч-о-пліч з українськими громадянами”, — вважає Сидельников.

Політична кар’єра Олексія Навального почалася 2000 року. Наприкінці 2011 року він став одним зі стихійних лідерів протестів у Росії, через фальсифікації на виборах до Державної Думи. Тоді ж уперше заявив про свої президентські амбіції. 

Очолював Фонд боротьби з корупцією (ФБК), який займався розслідуваннями корупції у владі. 

20 серпня 2020 року політика отруїли бойовою отруйною речовиною з групи “Новачок”. Після року лікування в Берліні, Навальний повернувся до Москви, де вже під час проходження паспортного контролю його заарештували. Відтоді він перебував в ув’язненні. 

У 2022 році суд додатково засудив Навального до дев’яти років колонії загального режиму, звинувативши його в шахрайстві під час збору донатів і нібито “неповазі” до суду. 

2023 року суд ухвалив ще один вирок у справі про організацію нібито “екстремістської спільноти” — політику призначили 19 років колонії особливого режиму. 

Читайте також: Після вбивства Навального абсурдно сприймати Путіна як легітимного главу російської держави, — Зеленський

Прямий ефір