Заборона на ввезення авто та гаджетів із РФ — відповідь на “сірі” схеми росіян: реалізацію рішення Єврокомісії прокоментував експерт

Олексій Буряченко. Фото: azertag.az

Фінляндія стала четвертою країною, яка реалізує рішення Єврокомісії про заборону ввезення до ЄС з РФ автомобілів, гаджетів та інших товарів. Це рішення — відповідь на “сірі” схеми, які використовують росіяни. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Це, зокрема, пов’язано з тим, що росіяни в обхід санкцій намагаються, вибачте за сленг, “барижити”: провозити електроніку — телефони, планшети з тієї ж Фінляндії або країн Балтії в Російську Федерацію”, — коментує він.

На думку гостя ефіру, реалізація країнами Балтії та Фінляндією рішення Єврокомісії — прелюдія до того, щоб спробувати запровадити щодо РФ “локальне ембарго”, яке пропонує прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Буряченко нагадав, що на саміті G7 (“Великої сімки”) в Японії ембарго на торгівлю з Росією пропонувала ввести сторона, що приймала.

“На превеликий жаль, інші країни пропозицію Японії вважали надто радикальною. Але зараз, коли ми бачимо, що вже безпосередньо прем’єр-міністерка Естонії це пропонує, хоч і в локальному варіанті, це, на мою думку, вже великий крок уперед”, — зазначив кандидат політичних наук.

Він також вважає, що обмеження щодо РФ не завдадуть шкоди країнам, що їх реалізують.

“Це рішення регулятора, його ухвалили не країни Балтії та Фінляндія, це насамперед рішення Єврокомісії, яке вони почали реалізовувати. Виходячи з цього, мені здається, якщо Єврокомісія побачить, що якимось чином постраждала економіка цих країн через обмеження, то варто чекати від Єврокомісії й, відповідно, Європарламенту відповідних компенсаційних механізмів. Переживати, що країни Балтії чи Фінляндія щось втратять через реалізацію колективного рішення Європейського Союзу, повірте, не варто”, — прокоментував гість ефіру.

Водночас Буряченко впевнений, що російським “сірим” схемам імпорту та експорту цим рішенням буде завдано значної шкоди.

“Крок за кроком країни Балтії нав’язують великій Європі ту санкційну політику, її жорстку реалізацію щодо держави-агресора, яку вони провадять. Ще раз повторю, що ініціатива прем’єр-міністерки Естонії щодо повного ембарго — це кілька кроків уперед. Якщо, наприклад, вона це ще й запропонує від країн Балтії та Фінляндія на Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку за кілька днів, то я хотів би подивитися на вираз обличчя російської сторони”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: “З балалайкою і в лаптях їздитимуть росіяни в Європу”: огляд заборон для громадян РФ на в’їзд до ЄС (ВІДЕО)

Нагадаємо, 8 вересня Європейська комісія роз’яснила урядам країн, як слід правильно інтерпретувати санкційне законодавство проти РФ. Йдеться про статтю 3i постанови №833, ухваленої ще у 2014 році. Цей документ має перелік обмежень для тих, хто в’їжджає з Росії до країн ЄС. Роз’яснення знадобилися, зокрема після того, як у Німеччині влітку 2023 року почали заарештовувати автомобілі з російськими номерами. Тепер, згідно з роз’ясненням Єврокомісії, спроба перетнути кордон на автомобілях з російськими номерами розцінюватиметься як заборонений імпорт.

Прямий ефір