За війну має розплачуватися країна-агресор: позиція країн G7 щодо передання доходів росактивів Україні (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

У Держдепартаменті заявили про намір скористатися правом конфіскації заморожених російських активів у США. Зі свого боку на саміті в Італії міністри країн G7 (“Великої сімки”) обговорять надання Україні кредиту на десятки мільярдів доларів під заставу російських активів, повідомляє FREEДOM.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Києва заявив, що Конгрес затвердив можливість конфіскувати російські активи в Сполучених Штатах. Йдеться про новий закон, який дозволяє заарештувати російські державні активи в США і віддати їх на користь України.

“Те, що Путін зруйнував, Росія повинна і зобов’язана відновити. Цього вимагає міжнародне право. Це те, на що заслуговує український народ. Наш Конгрес дав нам право заарештовувати російські активи в Сполучених Штатах. Ми маємо намір їх використовувати. Ми працюємо з нашими партнерами по G7 над тим, щоб заморожені суверенні активи Росії були використані для усунення шкоди, яку продовжує завдавати Путін. G7 може розблокувати мільярди доларів і послати потужний сигнал Путіну”, — заявив Ентоні Блінкен.

Так, Конгрес надав повноваження президенту США застосувати процедуру конфіскації суверенних активів Росії з подальшим переказом коштів у спеціальні фонди. Водночас Білий дім може узгоджувати алгоритм передання Україні конфіскованих російських активів із країнами “Великої сімки” і ЄС та іншими партнерами США.

“Там є два типи грошей. Є російські державні гроші, а є приватні гроші російських олігархів. І мій аргумент полягає в тому, що спочатку ми повинні боротися з державними грошима. І гроші Російської держави, абсолютно точно значні, тому що саме Російська держава була відповідальна за цю війну, і тому вона несе відповідальність за її оплату. А от коли йдеться про приватних осіб, то тут все набагато складніше. І все залежить від того, чи перебувають ці люди у змові з Російською державою, чи ні”, — прокоментував американський фінансист Білл Броудер.

За інформацією The Guardian, на міністерській зустрічі країн “Великої сімки” цього тижня міністри обговорять надання Україні кредиту на 30 млрд євро під заставу російських активів.

“У Вашингтоні наполягають, що заморожені активи не потрібно заарештовувати або конфісковувати, а замість цього мобілізувати їх для надання Україні великого кредиту.  Відсотки за ним виплачуватимуться з річних доходів цих коштів. Арешт активів російського Центрального банку і передача їх Україні як передоплати за репарації зараз фактично виключені”, — йдеться в публікації The Guardian.

Водночас Євросоюз прагне до передачі Україні відсотків від доходів заморожених активів Росії. Вони оцінюються на суму близько 3,5 млрд євро на рік. Зокрема, президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард висунула юридичні та економічні заперечення проти повного арешту коштів РФ: щоб не нашкодити світовій фінансовій системі.

Як пише агентство Reuters, посилаючись на представника італійського казначейства, міністри фінансів країн “Великої сімки” мають намір підтримати план ЄС щодо використання доходів від заморожених російських активів. Про це заявив представник італійського казначейства.  Однак остаточне рішення щодо цього питання країни G7 мають ухвалити на зустрічі лідерів у червні.

Читайте також: 1 трлн доларів становить сума прямого і непрямого збитку, який Росія завдала внаслідок війни Україні — розбір економіста

Прямий ефір