Близько 360 тис. осіб залишили Рафах минулого тижня. Один співробітник Організації об’єднаних націй (ООН) загинув у секторі Гази. Про це сьогодні, 13 травня, повідомили в агентстві ООН у справах розвитку палестинських біженців (БАПОР), інформує FREEДОМ.
“Майже 360 000 людей покинули Рафах від появи першого наказу про евакуацію тиждень тому. Тим часом бомбардування сектору Гази та нові накази про евакуацію спричиняють ще більше переміщення та страх для тисяч родин”, — ідеться в повідомленні, опублікованому в соцмережі X.
Раніше агентство попередило про продовження “обмеженого гуманітарного доступу” в секторі Гази, що тепер є питанням життя та смертності для жителів Гази.
В ООН повідомили, що співробітник організації загинув, коли їхав до Європейської лікарні в Рафасі. Його колеги дістали поранення.
Генеральний секретар Антоніу Гутерреш, засуджуючи всі напади на персонал ООН, закликав до проведення повного розслідування. Про це повідомив журналістам у Нью-Йорку заступник його прессекретаря Фархан Хак.
“Оскільки конфлікт у нинішньому секторі Гази продовжує завдавати важких втрат не лише цивільним особам, а й гуманітарним, генеральний секретар повторює свій терміновий заклик до негайного гуманітарного припинення вогню та звільнення всіх заручників”, — сказав він.
ООН ще раз наголосила на своєму заклику виділити 2,8 млрд дол. для підтримки понад 3 мільйонів людей у Газі та на Західному березі протягом наступних восьми місяців.
“Протягом кількох місяців жінок і дітей було вбито зі швидкістю, що перевершує будь-яку війну в цьому столітті. А ті, хто уникнув смерті та травм, тепер ризикують втратити життя через брак їжі, безпечної води, ліків і здоров’я”, — заявила помічниця генерального секретаря з гуманітарних питань і заступник координатора надзвичайної допомоги Джойс Мсуйя.
Читайте також: Єгипет привернув невдоволення до початку ізраїльської операції в Рафасі — подробиці від експерта
Нагадаємо, Ізраїль атакував об’єкти ХАМАС у місті Рафах — це сектор Гази. За словами прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу, операція переслідує дві мети: повернення заручників, які все ще підтримують терористів, і знищення системи угруповання ХАМАС.