Міністерство освіти Росії підтримало пропозицію депутата Держдуми Сергія Колунова включити до шкільної програми пісні сучасних так званих “патріотичних виконавців” — гурту “Любэ”, Олега Газманова та Шамана. За словами Колунова, ідею нібито подали діти й дружини учасників війни Росії проти України. Щоправда, росіяни в соцмережах ініціативу більше лають, ніж хвалять, повідомляє FREEДОМ.
Ось кілька цитат:
“Інших же проблем у країні немає, це ж найголовніше — займатися патріотизмом, а могли б вести уроки статевого виховання й небезпеки ВІЛ”;
“Порівняли Глінку й Шамана! Що не так із цією країною?”;
“Усе, що в школі прищеплюється насильно, гарантовано в юнацтві призведе до відторгнення”.
Кремлівська пропаганда давно проникла в російські школи, дитячі садки та університети. Трансформують не тільки уроки історії чи музики: наступного навчального року ОБЖ перейменують на “Основи безпеки та захисту батьківщини”. Навчальну програму нового предмета допомагають складати співробітники Міноборони Росії та МНС. Школярі вивчатимуть зброю, засоби індивідуального захисту й правила поводження з ними, стройову підготовку та військове вітання, а також складання та управління безпілотником.
“Я намагалася давати їм реально корисні знання: як захистити своє репродуктивне здоров’я, як не потрапити на виверти шахраїв, які розводять на гроші. Мій предмет — це про життя, про безпеку, а “захист Батьківщини” й НВП у сьогоднішній ситуації, ну, начебто вже не дуже”, — сказала вчителька ОБЖ на умовах анонімності виданню “Верстка”.
Путінську версію історії тепер теж вивчають російські школярі. Методичкою послужило інтерв’ю Путіна скандальному американському журналісту й телеведучому Такеру Карлсону. Так, у регіонах Росії з 11 березня 2024 року влаштовують гру під назвою “Від Русі до Росії”. Спочатку учні дивляться фрагменти інтерв’ю Путіна, а потім відповідають на запитання.
“Запитання розбиті на блоки: “Про первісне значення слова “українець”, “Про входження нинішніх українських земель до складу Росії” тощо. Наприклад, у дітей запитують, від якого слова походить слово “українець”, який варіант відповіді не можна віднести до слова “українець” у XIII столітті — прикордонний вартовий, який живе біля краю, мешканець прикордонної землі. Також дітей змушують вчити країни, де “відбулися кольорові революції”, — йдеться в публікації Telegram-каналу “7х7 – Горизонтальна Росія”.
Кремлівська пропаганда не дає спокою й найменшим росіянам. У дитячому садку “Росинка” в Мурманській області провели так звані “вибори”, в яких, природно, “переміг” Путін. Фейкові вибори організували для дітей 5-6 років. Для цього їм роздали паспорти та бюлетені.
“Якщо ми говоримо про дітей у дитячому садку років до семи, дитина взагалі вірить дорослому беззастережно. І це досить жахливо, тому що років до семи ми, дорослі, можемо зробити з дитиною все що завгодно. Дитина не думає, що дорослий може хотіти їй зла, що дорослий може помилятися, й з цим дуже багато маніпуляцій та гидот”, — сказав російський педагог Дмитро Зіцер.
З 1 вересня 2023 року російські школи перейшли на єдині федеральні основні освітні програми з шести предметів. Під них розробляють і нові, обов’язкові для всіх підручники. Один такий презентували в серпні 2023-го. До нового посібника з історії додали цілий розділ про так звану “спецоперацію”. Цей підручник історики назвали енциклопедією пропагандистських штампів. Така уніфікація, на думку експертів, — симптом “системної фашизації освіти” й “боротьби з будь-якою унікальністю”.
Читайте також: Булінг, пропаганда й “героїзація” учасників війни проти України: про наслідки для російських дітей розповів Зіцер
Як повідомлялося, у лютому 2024 року в сотнях освітніх закладів щонайменше в сорока регіонах Російської Федерації відбулися зустрічі школярів з учасниками війни Росії проти України, підрахувала “Русская служба Би-би-си”. Так звані “уроки мужності” провели російські військові та найманці, що служили у приватній військовій компанії “Вагнер”, зокрема колишні в’язні. Вони не лише читають лекції у школах, а й відкривають власні гуртки та секції.