За допомогою мобілізації Путін винищує нацменшини — як врятуватися

Мобілізація в Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Майже 50% повісток в анексованому Росією Криму отримують саме кримські татари. Таку статистику опублікували в спільній заяві Ради національних спільнот. Разом з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини вони обговорили виклики, які стоять перед національними меншинами Північного Кавказу та окупованих українських територій, передає FREEДОМ.

Геноцид — так у спільній заяві називають оголошену російським президентом Володимиром Путіним мобілізацію. Шляхом мобілізації Кремль намагається не лише поповнити власні резерви, а й винищити національні меншини та корінні народи, які мешкають на території федерації та окупованих нею територіях.

“Всі ми розуміємо, що під словом часткова — це лише спроба применшити обсяги та розміри мобілізації. Насправді ця цифра буде набагато більшою, ми повинні до цього бути готовими. Усю цю армаду людей вони планують застосувати як “гарматне м’ясо”, я інакше не можу сказати, непідготовлених людей, без військового навчання одразу кинути на територію нашої держави”, — сказав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Цифри говорять самі за себе: до оголошення мобілізації найбільші втрати російської армії були серед дагестанських солдатів. Та й зараз повістки найчастіше вручають представникам нацменшин. За словами підписантів, таким чином путінський режим намагається запобігти протестам і незадоволенням у цих регіонах.

“Цією мобілізацією вони розв’язують два питання: перше — кидають нових мобілізованих на зміну своїх людей, яких знищили на території України; а друге — знищують кавказький генофонд нелояльних до Кремля. Тому ми ведемо величезну боротьбу в цьому напрямку, але щоб усе це правильно піднести, донести до кожної людини, доводиться мати справу з цією машиною пропагандистською машиною Кремля”, — пояснив командир дагестанського батальйону ім. Імама Шаміля Магомед Сайпулаєв.

Але навіть кремлівська машина пропаганди не в змозі встояти перед правдою.

“Ми поставили собі за мету донести до нашого спільного північнокавказького народу ту думку, що Росія є агресором у цій війні і є окупантом, щоб наші співгромадяни не підписували контракт із російською армією. В умовах економічно бідного стану, в якому Росія тримає Кавказ, контрактна форма служби — це просто вихід, щоб годувати свою сім’ю… Ми взяли цю мету, у нас це вийшло… До кінця літа ми мали інформацію, що контрактну службу на всьому Кавказі ніхто вже не підписував, були тільки примусові заходи з боку Кадирова, його банди, де він у примусовому порядку змушував чеченців підписувати контракт”, — розповідає представник ГО “Вільний Кавказ” Алі Чаринський.

Такі репресії Росія розпочала і в анексованому Криму, де половину повісток видають кримським татарам, хоча вони становлять лише 10% населення півострова.

“Насамперед потрапляють кримські татари, мусульмани в Криму під цю мобілізацію. Ми всі розуміємо, що це — депортація, завершення депортації, геноцид кримськотатарського народу, адже забирають сотні. До нас є звернення, нам пишуть, дзвонять”, — повідомив муфтій духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов.

Глава Ради національних спільнот України Ашот Аванесян зазначив, що представникам нацменшин з РФ треба в Україні одразу ж здаватися в полон.

Такий механізм уже працює — державний проєкт “Хочу жити” — це цілодобова гаряча лінія, на якій можна дізнатися, як здатися в полон українським військовим.

“Україна гарантує поводження з полоненим, згідно з Женевськими конвенціями, гарантує доступ до нього представників міжнародних організацій — Червоного Хреста, ООН. Якщо він виявляє бажання, щоб його обміняли — така можливість буде, і це буде зафіксовано в документах, що він не здався, а був захоплений під час військових дій. Якщо він не хоче повертатися на територію Російської Федерації — Україна не видаватиме таких людей”, — розповів про особливості програми представник координаційного штабу Міністерства оборони України з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

Окремо представники нацменшин звернулися до української влади з проханням створити зелені коридори на кордонах для тих, хто намагається втекти з окупації та примусової мобілізації.

“Тисячі жителів Криму територією Росії намагаються перетнути кордони до третіх країн. Головне, що є у цих людей за 8 років окупації, у них у всіх є українські документи, у дорослих, але вони прострочені”, — зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров.

Омбудсмен пообіцяв, що для цього розроблять спеціальний механізм, щоб ті, хто не хоче воювати проти України та намагається втекти від путінського режиму, могли потрапити до України швидше.

Читайте також: Дають автомат Калашнікова, а ззаду стають “кадировці” з кулеметами: про мобілізацію на окупованих територіях говоримо з представниками місцевої влади

Прямий ефір