За 150 років нічого не змінилося: історик назвав, які маніпуляції використовує Кремль в історичному контексті

Олександр Алфьоров. Скріншот: uatv.ua

Президент РФ Володимир Путін у своїх промовах говорить те саме, що говорили російські чорносотенці в другій половині ХІХ століття. Серед головних маніпуляцій РФ залишається те, що ця країна та її жителі вважають себе месіанським народом. Таку думку сьогодні, 1 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив історик, радіоведучий, військовослужбовець Збройних сил України Олександр Алфьоров.

“Я був здивований, як історик, який аналізував загалом усі історичні якісь моменти, пов’язані з путінськими промовами, що нічого нового в маніпуляціях за 150 років не змінилося. Що українців не існує, що мова придумана десь у штабі, що це антиРосія”, — сказав він.

Історик назвав найголовніші маніпуляції сучасного Кремля.

“Маніпуляція перша — це те, що вони себе вважають месіанським народом. Тобто вони вважають, що так, як вони досягли якихось рішень у культурі, в освіті, в мистецтві, то це є месіанство, і вони вважають себе правомірними говорити, що Пушкін — це для України все. Це месіанство, що православ’я московське єдино правильне. Що російська культура — не просто культура, яка має якусь свою частину у світовій культурі, але вони вважають, що загалом Росія — це цивілізація. Це потрібно розуміти. Тобто це величезне месіанство. Хоча насправді коріння цього месіанства лежать… і спроби диктату і накладання своєї візії на все, і пояснюють, що вони мають високу культуру, це ніщо інше, як комплекс меншовартості. Він у них величезний. Цей комплекс меншовартості не дозволяє їм сьогодні подивитися на те, що вони ведуть війну проти України”, — розповів Алфьоров.

Читайте також: Стала символом української стійкості для росіян — правда про Лесю Українку (ВІДЕО)

Прямий ефір