З усього корабельного складу Чорноморського флоту росіяни залучають тільки близько 10 носіїв крилатих ракет — дані Плетенчука

Кораблі Чорноморського флоту РФ. Фото: defence-ua.com

Чорноморський флот РФ безпосередньо залучає тільки носії крилатих ракет загальною чисельністю 10 одиниць. Про це сьогодні, 16 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

“Треба почати з того, що зараз у строю в Чорноморському флоті налічується понад 30 одиниць. Це якщо рахувати і підводні човни, і патрульні сторожові кораблі, і носії різного типу і різного класу. Але практика показує, що в принципі безпосередньо задіяні зараз практично тільки носії крилатих ракет загальною чисельністю в районі 10 одиниць — це і підводних човнів, і підводних кораблів. Чому в районі 10? Тому що це число періодично варіюється, воно може зменшуватися, може збільшуватися незначно”, — сказав він.

За словами речника, ті кораблі, які не беруть участі в бойових діях, росіяни вирішили відвести подалі.

“Але водночас відвели й ракетоносії, тому що їхня дальність дає змогу в принципі працювати з будь-якої точки Чорного моря. Але при всьому цьому Севастополь залишається основною військово-морською базою, і носії все одно туди будуть змушені заходити, тому що завантаження цих ракет типу “Калібр” здійснюється тільки в Севастополі. Саме ж розосередження — це спроба заховати якомога далі свої кораблі від наших берегів, від впливу наших систем озброєння, фактично просто збільшуючи дистанцію до цих кораблів”, — сказав Плетенчук.

Він наголосив, що всі військово-морські кораблі, які ходять під бойовим прапором Російської Федерації, під Андріївським прапором, є законними цілями Сил оборони України.

Плетенчук також зазначив, що зараз росіяни обговорюють варіант повернути кораблі на базу на окупованій частині території Грузії.

“У Сухумі вони свого часу вже базувалися. Це теж збільшує час на реакцію як для них, так і для нас. Ну і, звісно, збільшує дистанцію, дозволяє їм більше мати часу на те, щоб виявити можливу загрозу. Залишається Феодосія, залишається Керч. У Керчі, можна сказати, постійно присутня велика група кораблів, катерів морської охорони ФСБ РФ, які охороняють так званий Кримський міст. Їх там у середньому від 6 до 10 одиниць постійно в морі”, — сказав речник.

Читайте також: Росія втрачає флот: як Україна повертає Чорне море під свій контроль — розбір експертів

Нагадаємо, патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Павел Державин” отримав 13 жовтня друге пошкодження і пішов у східному напрямку від української акваторії.

Прямий ефір