Пропаганда Росії створила паралельну реальність для свого населення, яке охоче вірить всім наративам та не шукає альтернативної інформації. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДOM заявила голова правління ГО “Рада з інформаційної безпеки та кіберзахисту” Елліна Шнурко-Табакова.
“Ми досліджували розвиток мети та наративу у виконанні Росії, як вони це формулюють. І риторика від усім відомого “Київ за 3 дні” до “звільнити Донбас” не сильно змінилася. Влітку там з’явилася нова теза “ми воюємо зі США і з НАТО”, і в кінцевому підсумку вона зараз переважає. Наприклад, “розстріляли з американської зброї” або “мирні жителі загинули від натовських патронів”. З усіх боків наратив війни із Заходом, який підкріплюється такими маленькими вкрапленнями в багато інших історій”, — сказала вона.
Експертка звернула увагу, у таку картину світу доволі легко лягає наратив про те, що Москва має вести переговори з Вашингтоном.
Вона також наголосила, що з російською пропагандою треба боротися правдою, або так званою “контрпропагандою”.
“Наприклад, у Радянському Союзі інформаційний простір був розвалений на рівні активного населення новинами “Радіо Свободи” і BBC, які глушили. Людям вистачало послухати годину на тиждень, і вони вже розуміли, що є дві реальності. Але якщо тоді люди хотіли чути правду, то зараз російське населення дуже часто не хоче її чути, вони навіть не шукають альтернативні джерела”, — розповіла вона.
Крім того, Шнурко-Табакова зазначила, що для дестабілізації ситуації в інших країнах Росія широко застосовує інформаційно-психологічні операції (ІПСО) спрямовані на те, щоб виправдати власну агресію, провокації або розгони демонстрацій.
“Якщо говорити про те, як це обертається, то спочатку беруться проросійські сили, які починають поширювати чутки. Далі вони поширюються цифровими каналами, транслюється картинка з куплених заздалегідь груп для протестів або зустрічі військ. Усе це разом створює враження якоїсь альтернативної реальності, в якій військові дії Росії виглядають правильно. Ось така друга інформаційна реальність “русского мира”, — підсумувала Елліна Шнурко-Табакова.
Читайте також: “Пропаганда побудована на міфології”: чому росіяни продовжують вірити у меседжі Кремля, розповів Савва