Китай тримає увагу на розвитку повномасштабної війни РФ проти України, але поки що не змінює своєї позиції. Пекін і далі підтримуватиме Москву, вбачаючи слабкість Заходу через неоднозначність санкційної політики. Про це сьогодні, 24 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім. І. Кучеріва Петро Бураковський.
“З початку війни очікувалося, що Україна не вистоїть, тому Китай нічого не заявляв. Він чітко став на бік агресора, і йому була вигідна війна, в якій за допомогою бліцкригу виграє Росія”, — сказав він.
За його словами, це б означало, що західні країни не готові до прямого зіткнення, їм нічим протистояти силовому тиску, нічим заперечувати проти зміни основ міжнародного права і принципу суверенітету держав, на якому наполягає Китай.
“Що світ повертається в часи, коли великі держави диктують свою волю малим і ділять світ на сфери впливу. Цей світ потрібен Китаю, щоб, по-перше, потіснити західний вплив з Африки, з Перської затоки, з Латинської Америки, зміцнити свій вплив у країнах, де є критично важливі для нього ресурси, такі як нафта, рідкісноземельні метали, ресурси для металургії тощо. І, звичайно ж, підготуватися до власних військових дій із захоплення Тайваню”, — розповів він.
Однак, з урахуванням розвитку бойових дій, ситуація розвивається не в тому напрямку, який був би найкращим для Китаю, каже експерт.
“Україна відстоює свою незалежність, продовжує бити російську армію загарбників, завдає ударів і по флоту, і інших носіях ядерної зброї. Китай за цим стежить. Але чому Китай не займає іншу позицію? Він не відмовляється від співпраці з Росією, оскільки все ще бачить слабкість Заходу, слабкість США та їхню непослідовність у тому, що стосується санкцій щодо Росії. Тобто, поки що Китай не вражений”, — пояснив він.
Згідно з його висловлюванням, саме з цієї причини в найближчому майбутньому Китай надалі підтримуватиме РФ.
“І вимагати натомість від Росії дешеві ресурси і енергетичні, і сировинні, в обмін на цю підтримку. І вони спробують дотягнути час до президентських виборів у США. Чому? Вони теж, як і Путін, розраховують, що до влади прийде Трамп, який теж не проти розділити з Путіним і Сі Цзіньпінем світ на ексклюзивні сфери впливу”, — підсумував Петро Бураковський.
Читайте також: Далекий Схід під протекторатом Китаю: яке майбутнє може очікувати на російські регіони, розповіла експертка
Раніше кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко зауважив, що глава КНР Сі Цзіньпін давно вже не бачить жодної суб’єктності президента РФ Володимира Путіна. Так він прокоментував повідомлення, що в Китаї офіційно затвердили нові географічні карти країни з частиною території РФ.