Литовська митниця конфіскуватиме автомобілі з російською реєстрацією згідно з останнім роз’ясненням Європейської комісії щодо введених санкцій, інформує FREEДОМ.
Як заявила заступниця міністра закордонних справ Литви Йовіта Нелюпшене, це стосуватиметься як зареєстрованих у Росії автомобілів, так і транспорту з російськими номерами, який не може в’їжджати в зону Євросоюзу через санкції.
“Такі санкції поширюватимуться не тільки на громадян Росії, а й громадян Європейського Союзу. Однак вони не застосовуються до тих, хто їде калінінградським транзитом. Але в таких людей має бути транзитна віза або інший документ, який підтверджує, що автомобіль їде саме транзитом… І такі правила необхідно застосувати негайно, оскільки Єврокомісія сказала, що ми не можемо ввозити такі речі навіть тимчасово. Це досить жорстке трактування”, — сказала Нелюпшене.
Також Латвія слідом за Литвою перестала впускати автомобілі з російською реєстрацією. ЄС запровадив й інші обмеження для росіян. Так, будь-яка подорож росіян до Європи тепер виглядатиме приблизно так — на велосипеді та з балалайкою в руках. У ЄС роз’яснили нові санкції щодо громадян РФ і правил перетину кордону. Тепер уже остаточно росіянам заборонено в’їзд на авто, які зареєстровані в РФ.
Стаття з регламенту Ради ЄС 833/2014 забороняє придбання, ввезення або передання безпосередньо або побічно товарів, якщо вони походять або ввозяться з Росії. Це включає й автомобілі. Разом із цим не має значення, йдеться про використання транспортних засобів у приватних чи комерційних цілях.
Тепер такі авто вважаються забороненим імпортом. Але це тільки верхівка айсберга. У ЄС зробили все, щоб росіянам було максимально складно перетинати його кордони, оскільки ввели перелік забороненого для ввезення до країн Європи. Росіяни не зможуть провозити з собою косметику, валізи, ноутбуки, вироби зі шкіри та хутра, наполовину коштовне та дорогоцінне каміння. Але на цьому в ЄС не зупинилися і вирішили ще й заборонити в’їзд громадянам країни-агресора з шампунем, зубною пастою та туалетним папером.
Цю санкцію було запроваджено ЄС ще 2014 року. Тоді не було жодного роз’яснення, ані відповідного контролю. Тепер ситуація кардинально інша.
У поясненні зазначено, що “вже минув перехідний період, подальших винятків не передбачено, тому ввезення таких товарів із Росії заборонено”.
“Забороняють їм ввозити речі, якими вони користуються в побутовому житті. Приміром, ті ж смартфони”, — коментує політичний та економічний експерт Валерій Клочок.
Але хоч і ці санкції суворо починають діяти тільки зараз, у Європі вже були прецеденти того, коли автівки росіян заарештовували за кордоном. Наприклад, це сталося в Німеччині. Але на росіянина, з яким це сталося, навіть такі обмеження не вплинули, щоб він захотів повернутися на свою неосяжну диктаторську батьківщину.
“Вони прочитали в лоб закони і такі — “все, заарештовуємо”. Цей випадок анітрохи не применшив мою любов до Німеччини, і я не хочу звідси виїхати”, — поділився чоловік.
Для росіян це великий удар, адже з собою вони не зможуть провести практично нічого і все доведеться купувати вже після перетину кордону.
“Такі, на перший погляд, здавалося б, для когось у Росії негуманні санкції, бо навіть є вже така теза, що “з балалайкою і в лаптях їздитимуть росіяни до Європи”. Але це вказує на актуалізацію проблематики теми війни, яку розпочала Росія проти України”, — каже Клочок.
Ще більший удар — для любителів західних курортів. Несолодко буде і росіянам, які подорожують з бізнес-метою.
“Це ще більше, можливо, справить враження на росіян, які намагатимуться туди в’їхати. Тобто ти можеш в’їхати, але маєш усе купувати з нуля. Не можеш навіть валізу з собою завести”, — додав експерт.
І всім чітко зрозуміло, що це — тільки початок. За любов до свого кривавого диктатора доводиться розплачуватися, і вже навіть не метафорично.
Читайте також: Пропозицію країнам ЄС стягувати з росіян, які запитують візи, збір на відновлення України оцінили експерти
Як повідомлялося раніше, у Європейській комісії заявили, що росіяни більше не зможуть в’їхати на територію Євросоюзу на власних авто і з мобільними телефонами. Тепер усе майно, перелічене в доповненні до опублікованого документа, митники розцінюватимуть як незаконний імпорт.
Читайте також: “Росіяни, не їдьте до ЄС, вас там не чекають, ви там не потрібні”: експерт пояснив правила щодо конфіскації майна