“Євросоюз від Лісабона до Луганська” — формулу з Владивостоком знищила сама Москва, — дипломат

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У ЄС більше не вірять у формулу “Європа від Лісабона до Владивостока”, про яку ще кілька років тому говорив, наприклад, лідер Франції. Слова глави МЗС Німеччини Анналени Бербок у Києві про те, що Європейський Союз невдовзі розшириться від Лісабона до Луганська, — не гасло, а дороговказ. Про це заявив дипломат, надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що ідею Європи до Владивостока знищила сама Москва.

“Коли говорилося “від Лісабона до Владивостока”, всі вважали, що Росія — нормальна країна, там нормальне політичне керівництво, яке, як і всі, зацікавлене в тому, щоб люди жили нормально, без воєн та конфліктів, без людських втрат і кошмарних ракетних обстрілів. Але, як виявилось, усе це було ілюзією. У цій ілюзії перебувало дуже багато країн і політичних лідерів, які недогледіли, не побачили, що перетворення в Кремлі пішли настільки далеко від усього людського. Сьогодні всім стало зрозумілим, що ця формула була неправильною… Цю формулу закопала та знищила сама Москва своєю політикою”, — наголосив дипломат.

За його словами, формула “від Лісабона до Луганська” — дуже правильна. Від найзахіднішої точки ЄС до найсхіднішої буде розташований простір безпеки, демократії, розвитку людського потенціалу та економіки.

“Можна лише вітати таке формулювання. Воно дуже доречне, воно правильне. Воне не просто гасло, а дороговказ до того, де проходитимуть кордони Євросоюзу незабаром, коли закінчиться війна і територіальну цілісність України буде відновлено”, — зазначив Олександр Левченко.

Читайте також: “Майбутнє України — в Євросоюзі”: ключові заяви першого в історії засідання глав МЗС країн ЄС у Києві (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) Андреас Умланд, допомагаючи Україні протистояти російській агресії, країни Заходу і світу захищають міжнародні право і порядок, і свої інтереси. Згода на територіальні претензії Росії до України відкриє скриньку Пандори.

Прямий ефір