Євросоюз готує нові санкційні обмеження проти Росії: що входитиме до 13-го пакету (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Європейський Союз пропонує запровадити обмеження проти близько 55 компаній і понад 60 фізичних осіб у рамках чергового пакета санкцій щодо Росії. З відповідними документами ознайомилися журналісти Bloomberg. Нові обмеження оголосять до річниці початку повномасштабної війни Росії проти України, інформує FREEДОМ.

У Європарламенті готуються до другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну і анонсують нові санкції проти Росії. Новий пакет, як і раніше, буде спрямований проти осіб та установ, які дозволяють фінансувати російську “машину війни”.

Під нові санкції ЄС, що готуються до другої річниці повномасштабної війни, потраплятиме низка російських компаній, залучених до імпорту зброї з Північної Кореї.

Компанії, які є складовою частиною логістичного ланцюжка, яким зброя з КНДР перевозиться до російського Дунаю на Далекому Сході, а далі — до західної частини Росії для застосування у війні проти України.

Керівникам цих компаній мають заборонити в’їзд до ЄС і заморозити активи.

У санкційному списку нібито фігурує керівник компанії “Оборонлогістика”, але саму компанію, можливо, помилково, поки що не включили до списку.

Серед решти у списку — представники керівної ланки компаній російського оборонпрому, а також кілька посадовців, причетних до незаконного вивезення українських дітей на окуповані території або в Росію. 

А саме — так звана міністерка праці в окупаційній адміністрації в Херсонській області Алла Бархатнова, так звана міністерка освіти в окупаційній адміністрації Криму Валентина Лаврик і керівник пересування українських дітей Григорій Гуров.

До санкційного списку також можуть занести й колишнього охоронця Путіна та низку чиновників, зокрема колишнього співробітника служби безпеки президента і нинішнього губернатора Тульської області генерал-полковника Олексія Дюміна.

Крім того, під санкціями може опинитися група компаній із третіх країн, які допомагають Росії отримувати підсанкційні товари подвійного призначення.

У рамках нового, 13-го пакета санкцій обговорюють ідею обмежити пересування російських дипломатів територією шенгенської зони. Дозволити їм перебувати лише в країні, в якій вони акредитовані. Як пише видання Politico — це “давнє прохання Чехії”. Таку пропозицію Прага пояснює боротьбою з імовірними агентами російської розвідки. 

Однак запровадити це обмеження буде непросто, оскільки поїздки всередині шенгенської зони найчастіше ніяк не контролюються. 

“Європейський Союз повинен дати сигнал до другої річниці широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, але цей сигнал має бути потужний і дієвий”, — наголосив політолог, представник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Європейські дипломати в бесіді з виданням назвали 13-й пакет санкцій “символічним”, оскільки для узгодження “чогось більшого” необхідно більше часу.

“Насамперед, основний удар має йти по російській енергетиці. Україна ще на початку минулої осені дала дуже збиті та якісні рекомендації, в якому напрямку рухатися”, — зазначив політолог.

За інформацією ЗМІ, після ухвалення 13-го пакета санкцій Єврокомісія голосуватиме за 14-й пакет заходів, до якого й увійдуть нові заборони на імпорт. Тоді ж може бути введено й ембарго щодо російських алюмінієвих виробів, яке чинитиме тиск на російську енергетику.

“Минулий, 12-й пакет санкцій, який приніс серйозні обмеження, наприклад, у сфері алмазів, і всі ті зміни, які було внесено до санкційної політики, вони дали змогу посилити санкційний режим і коштували Росії в річному еквіваленті близько 5 млрд дол.”, — акцентував Ігор Чаленко.

Хай там як — санкції дійсно працюють. Принаймні так кажуть експерти, тому недооцінювати ефект від запровадження санкцій не варто. Варто лише чекати, коли вони нарешті зв’яжуть руки російській машині війни, але на це потрібен час.

Читайте також: Основа економіки РФ під загрозою: удари по нафтових об’єктах Росії скоротили експорт “чорного золота” (ВІДЕО)

Прямий ефір