Європейські лідери прагнуть прискорити початок переговорів про вступ України до ЄС — причини (ВІДЕО)

Прапор України біля будівлі Єврокомісії в День Європи. Фото: uatv.ua

Верховна Рада України ратифікувала угоду з Євросоюзом про отримання 50 млрд євро. Фінансова допомога виділятиметься протягом чотирьох років у рамках програми Ukraine Facility, яка вимагає реформ для наближення до членства в ЄС. Також для підготовки нового етапу зустрічей української та європейської сторін в Україну прибула делегація ЄС, повідомляє FREEДОМ.

Завершено першу фазу скринінгу українського законодавства на відповідність нормам Європейського Союзу. До Києва прибула делегація Єврокомісії, разом з українськими колегами європосадовці провели консультації щодо методів і підходів до наступного етапу оцінки українського законодавства.

“Рада привітати всіх нас із завершенням першого етапу — понад 30 пояснювальних сесій у рамках процесу офіційного скринінгу. Українські делегації в рамках сесій отримали корисний досвід і необхідні знання, щоб продовжувати наш упевнений рух до повноцінного членства в ЄС”, — сказала пані віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

На наступному етапі планується остаточна імплементація реформ 35 глав Євросоюзу. Україна почне з розгляду 23 і 24 глав у контексті адаптації. Йдеться про антикорупційне та судове законодавство.

“Загалом адаптація проходить дуже непогано. Скринінг з адаптації також пройшов добре. Ми провели аналіз ситуації, передали його нашим партнерам і вже заклали роботу на майбутнє”, — зазначив політичний експерт Андрій Городницький.

Європейські лідери прагнуть прискорити початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Майже половина держав-членів ЄС, а саме 12 країн, надіслали листи до Брюсселя із закликом розпочати вже у червні переговори про членство України та Молдови. Усе через побоювання, що майбутнє головування в Раді ЄС під керівництвом угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана заморозить процес вступу Києва та Кишинева. Будапешт обійматиме посаду голови в Раді Євросоюзу з липня по грудень 2024 року.

“Ми спільно закликаємо ухвалити переговорні рамки для України та Молдови Радою зі спільних питань не пізніше червня, щоб скликати міжурядові конференції з обома країнами до кінця червня 2024 року”, — цитує лист європейських міністрів закордонних справ видання Euractiv.

Читайте також: Угорщина — це проблема Євросоюзу, а не України, — Подоляк

Нагадаємо, 14 грудня 2023 року Європейська Рада офіційно підтримала відкриття переговорів з Україною про вступ. З умовою, що Київ має продовжувати “домашню роботу” для членства в ЄС. Один з етапів підготовки — скринінг українського законодавства на відповідність європейському праву. Перевірки почалися 17 січня 2024 року. 6 червня стало відомо, що Україна та ЄС завершили перший етап скринінгу українського законодавства на відповідність європейським нормам. Почалася підготовка до другої фази.

Як повідомлялося раніше, Україна стоїть на порозі початку офіційних переговорів про вступ до Євросоюзу. Старт переговорів через міжурядову конференцію призначено на 25 червня.

Читайте також: Переговори про вступ до ЄС і гарантії безпеки: що чекає на Україну влітку — огляд від експертів

Прямий ефір