Європейське ембарго сильно вдарило по доходах Російської Федерації, — Пендзин

Ілюстративний колаж: zn.ua

На рік приблизний дохід Росії від продажу нафти становить приблизно 200 млрд дол. Близько 30% доходів російського бюджету формується коштом від продажу нафти. Наразі санкційна політика щодо танкерів відстежується дуже жорстко, внаслідок чого РФ втрачає гроші. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Насправді європейське ембарго сильно вдарило по доходах Російської Федерації. На сьогоднішній момент санкційну політику, насамперед щодо танкерів, які страхуються в російських страхових компаніях і які йдуть під прапорами суміжних країн, відстежують дуже жорстко. Тобто в європейських портах обслуговування танкерів, які страхуються в російських компаніях, різко ускладнене”, — зауважив він.

Пендзин звернув увагу, що без страховки ані корабель, ані вантажовідправники не зможуть вийти в рейс.

“Як наслідок, на страхові компанії було покладено контроль щодо прайсу в розмірі 60 дол. за барель. Оскільки основна частина страхових компаній зареєстрована в Європейському Союзі та в Об’єднаному королівстві, то передбачалося, що саме через цей механізм буде чітко відстежуватися збереження прайсу по 60 дол. за барель російської нафти. Росіяни, створивши тіньовий флот, спробували страхувати судна в російських страхових компаніях, обходячи цей проєкт. Останніми санкційними обмеженнями було посилено контроль за місцем страхування вантажу, місцем страхування кораблів і, як наслідок, це призвело до скорочення обсягів транспортування нафти так званим тіньовим танкерним флотом”, — пояснив економіст.

На його думку, 10 млрд доларів, які втрачає через посилення контролю Росія, — це не така велика сума на тлі отримання щорічного доходу у 200 млрд дол.

“Але потрібно розуміти, що по копійчинці й формуються ті скорочення доходів Російської Федерації, заради яких санкційні обмеження створювалися. Тож насправді це великий плюс”, — висловив думку Пендзин.

Також, за його словами, зараз різко почав скорочуватися обсяг постачання в Європу скрапленого газу з РФ.

“Щодо скрапленого газу санкційних обмежень немає, і щорічно Російська Федерація поставляє до Євросоюзу близько 18 млн тонн. Це 1 млрд дол. на місяць доходу. Але після атак на термінал, який розташовувався в Балтійському морі, і на підприємства, що виробляють скраплений газ у Ленінградській області, різко впали обсяги скрапленого газу на Євросоюз, десь на 6-7 млн тонн щорічно. Це також серйозно б’є і по цьому виду бізнесу”, — повідомив економіст.

Читайте також: Доходи від продажу нафти до російського бюджету зменшаться — прогноз експерта на 2024 рік

Нагадаємо, з початку року щонайменше дев’ять російських підприємств паливної промисловості зазнали атак безпілотників. За інформацією Bloomberg, тижневі показники переробки нафти в Росії впали до найнижчого рівня.

Прямий ефір