Європа закликає Китай не допомагати Росії — що відповів Пекін: подробиці (ВІДЕО)

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Франція закликає Китай не допомагати Росії у війні проти України. Як зазначила міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна, співпраця з КНР має важливе значення для просування справедливого і міцного миру. Тим часом, за даними The Washington Post, російські та китайські компанії обговорили проєкт будівництва тунелю між Росією та окупованим нею українським Кримом. Яка позиція Пекіна — в матеріалі FREEДОМ.

Війна Росії проти України стала однією з головних тем переговорів глави французького дипломатичного відомства Катрін Колонни з китайським колегою Ван І. Вона закликала Китай продовжувати роботу над своєю мирною пропозицією щодо України, але при цьому стежити, щоб китайські структури не допомагали Росії.

“Ми розраховуємо на пильність китайської влади, щоб жодна структура в Китаї, особливо приватна, не сприяла прямо або побічно незаконним воєнним діям Росії в Україні”, — наголосила очільниця МЗС Франції.

Як пише Тhe Washington Post, російські та китайські бізнесмени в жовтні таємно обговорювали плани будівництва підводного тунелю, який з’єднає Росію з окупованим нею Кримом.

За інформацією американського видання, переговори були викликані зростаючим занепокоєнням Кремля щодо безпеки 11-мильного мосту через Керченську протоку.

“…Перехоплені електронні листи свідчать про те, що одна з найбільших китайських будівельних компаній заявила про своє бажання брати участь у проєкті. Справжність повідомлень було підтверджено іншою інформацією — реєстраційні файли компаній, які свідчать про те, що в Криму нещодавно було створено російсько-китайський консорціум за участю осіб, зазначених в електронних листах”, — пише The Washington Post з посиланням на перехоплені електронні листи, надані виданню неназваними українськими офіційними особами.

На думку аналітиків, офіційний Пекін не підтримає ініціативу Москви з будівництва тунелю. Оскільки Китай ніколи офіційно не визнавав анексію Криму Росією, побоюючись потрапити під економічні санкції США та Євросоюзу.

Також Пекін не поспішає допомагати Москві в будівництві газопроводу “Сила Сибіру-2″. За даними китайського видання South China Morning Post, це пов’язано з прагненням Пекіна використати свою сильну переговорну позицію” у тиску на Москву.

“Пекін прекрасно розуміє, що вони можуть торгуватися, і країна перебуває в набагато вигіднішому становищі. Йдеться про конкретний тиск на рівні президента, про дешевші платежі. Вони можуть вимагати більших знижок. Що стосується будівництва, Пекін хоче переконатися, що у них немає ризиків і витрат”, — йдеться в публікації South China Morning Post.

Якщо будівництво газопроводу завершиться, то він дасть змогу перенаправити до Китаю 50 млрд кубометрів природного газу на рік. Таким чином Москва намагається компенсувати втрати від продажів блакитного палива Європі.

Однак Пекін демонструє обережне ставлення до проєкту. Як писали китайські ЗМІ, угоду про будівництво газопроводу “Сила Сибіру-2” могли підписати під час форуму “Один пояс — один шлях”, що відбувся у Пекіні в середині жовтня, але Путін у підсумку повернувся з порожніми руками.

22 листопада голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від участі в онлайн-саміті лідерів “Великої двадцятки”, на якому виступав президент Росії Володимир Путін.

Читайте також: Участь Путіна в віртуальному саміті G20 — це всього лише спроба виходу з ізоляції — думка

Прямий ефір