Європа перехоплює ініціативу: очікування від нового засідання “Рамштайн” назвав експерт

Зустріч учасників "Рамштайну-9". Фото: NATO

У європейців легкий шок від того, що американці пішли у внутрішню дискусію, і незрозуміло, чи зберігатимуть свої лідерські позиції в євроатлантичному просторі, і коли вони з’являться як лідер Альянсу. Про це заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ дипломат, міжнародний експерт Руслан Осипенко, коментуючи можливу зміну формату “Рамштайн”.

“У зв’язку з цим активізувався Веймарський трикутник, який був похований, тому що один член Веймарського трикутника це Польща дивилася через голови Парижа та Берліна та більше орієнтувалася на Вашингтон. Цей Веймарський трикутник мав працювати на стратегічну ідентичність Європейського Союзу, тобто на більшу самостійність, автономію Європи від США”, сказав Осипенко.

Він підкреслив, що зараз відроджують Веймарський трикутник і активізувалися переговори в його рамках. Європейці проводять розвідку боєм та уточнюють позиції США на ближню перспективу.

“НАТО перебиратиме на себе дедалі більшу відповідальність, і європейці перебиратимуть на себе більше відповідальності. Тепер ми побачимо, що зустрічі “Рамштайн”, швидше за все, відбуватимуться у Брюсселі, бо там є центр усіх структур і НАТО, і європейських. Тобто фактично американський прапор буде замінено на європейський. Але Україну підтримуватимуть, бо Україна виграє час для демократичних країн, щоб вони краще підготувалися до війни з Москвою”, сказав Осипенко.

Читайте також: Імовірність переформатування “Рамштайну” оцінив експерт

Прямий ефір