Імовірність переформатування “Рамштайну” оцінив експерт

Онлайн засідання "Рамштайн-17". Фото: mil.gov.ua

Західні союзники України розпочали дискусії щодо зміни механізму координації постачання озброєнь ЗСУ. З квітня 2022 року ці функції здійснювала контактна група з оборони України — “Рамштайн” — під головуванням США. Однак до початку 2024 року партнери дійшли висновку, що через цілу низку причин, головна з яких — можлива зміна влади у Вашингтоні, формат роботи слід змінити. Зміни формату “Рамштайн” були б дуже небажаними для України, заявив в ефірі телеканалу  FREEДОМ військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

“Це, звичайно, було б дуже небажаним, несприятливо, якби США вийшли цілком і навіть на якийсь час з такого формату. Але бачимо, що реалії такі. Вперше історія США внутрішньополітичні інтереси стали домінувати над державними. І це насамперед, звичайно ж, створює непросту ситуацію для України в період, коли Україна потребує найбільшої підтримки. Але ми з цим упораємось, адаптуємось. А ось у Сполучених Штатах це буде ганебна сторінка для Республіканської партії”, — зазначив Коваленко.

Він також наголосив, що Європа до цього адаптується поступово.

“Звичайно, це буде зовсім не той масштаб підтримки. Це слід розуміти. Ресурс США набагато більший, ніж у країн Північноатлантичного альянсу. Але таке переформатування з урахуванням тих тенденцій, які ми зараз можемо спостерігати безумовно, воно є доречним”, — додав експерт.

Також Коваленко вважає, що тимчасова відсутність міністра оборони США Ллойда Остіна на зустрічі у форматі “Рамштайн” особливо не вплине на її результати. Він передав свої повноваження заступнику Кетлін Хікс у зв’язку із госпіталізацією.

Нагадаємо, засідання у форматі “Рамштайн”, як і минулого року, буде поєднане із зустріччю міністрів оборони країн НАТО, яка триватиме 14-15 лютого. Окреме засідання Контактної групи з питань оборони України, яку приймають Сполучені Штати, відбудеться у штаб-квартирі НАТО 14 лютого.

Прямий ефір