ЄС продовжує чинити сильний тиск на Кремль: узгоджено 13-й пакет санкцій проти Росії — деталі (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Європейський Союз подовжив обмеження щодо Росії до 24 лютого 2025 року. Це рішення опубліковано в Офіційному законодавчому журналі ЄС. Після початку повномасштабного вторгнення РФ до України Брюссель запровадив 12 пакетів санкцій проти країни-агресора. 13-й пакет буде затверджено 24 лютого цьогоріч. Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, інформує FREEДОМ.

Рада ЄС ввела санкції щодо Росії у відповідь на її повномасштабне вторгнення до України в лютому 2022 року. Обмеження розширили після того, як РФ оголосила про незаконну анексію частини територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей.

За даними Reuters, посли країн ЄС уже схвалили 13-й пакет, який має бути остаточно затверджений до другої річниці російського вторгнення до України. Він буде опублікований найближчими днями. Під обмеження потрапили близько 200 юридичних і фізичних осіб через допомогу Москві в придбанні зброї та причетність до викрадення українських дітей. Зокрема, у пакеті ввели обмеження щодо росіян і білорусів, причетних до депортації українських дітей. У проєкті санкцій конкретні особи — чоловіки та жінки, які брали безпосередню участь у незаконному вивезенні маленьких українців до тимчасово окупованого Криму, Білорусі та РФ.

“Я вітаю угоду щодо 13-го пакету санкцій проти Росії. Ми повинні продовжувати послаблювати воєнну машину Путіна. Ввівши загалом 2000 списків, ми продовжуємо чинити сильний тиск на Кремль. Ми також продовжуємо скорочувати доступ Росії до безпілотників”, — написала фон дер Ляєн у соцмережі Х.

Угорщина не блокуватиме 13-й пакет санкцій ЄС щодо Росії, заявили в Будапешті. Також країна не перешкоджатиме виділенню 5 млрд євро для Європейського фонду миру — кошти підуть на підтримку Києва.

“На етапі підготовлення 13-го пакета санкцій із нього вдалося виключити всі елементи, які суперечили б економічним інтересам Угорщини. Тому ми вважаємо, що з цього погляду використовувати вето не мало б сенсу”, — заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

Як пояснив представник Євросоюзу з питань санкцій Девід Салліван, ЄС системно перекриває Москві лазівки для обходу обмежень.

“Моя роль полягає в тому, щоб зосередитися на витоку продукції через треті країни, які не підтримують наші санкції. Ми провели доволі грубий аналіз того, які товари раніше йшли до Росії, а тепер у незвично великих кількостях прямують до інших держав, а з цих країн — до Росії. Це був перший список, у якому, як ми вважали, потенційно можуть бути проблеми з обходом. До першого списку потрапили країни Центральної Азії, Кавказу, Сербія, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати. І саме там я провів більшу частину свого часу за останні 12 місяців, спілкуючись із цими державами з цих питань”, — розповів він.

Газета Le Monde пише, що французька судова система здійснила найзначнішу конфіскацію з початку повномасштабної війни Росії проти України. За даними видання, суд Парижа заарештував віллу “Газпрому” вартістю 120 млн євро. За документами вона належить російсько-вірменському бізнесмену Самвелу Карапетяну. Але в паризькій прокуратурі впевнені, що її реальним власником є дочірня компанія російського нафтогазового гіганта “Газпром”.

Читайте також: Грузія не має наміру приєднуватися до санкцій проти Росії, — прем’єр Кобахідзе

Нагадаємо, з початком повномасштабної війни проти України та запровадженням західних санкцій Росія звернулася по допомогу в обхід обмежень, зокрема до Китаю. Однак, на думку виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, низка чинників, як-от вигоди від товарообігу та вторинні санкції США і ЄС, найімовірніше, схилять Пекін до скорочення допомоги країні-агресору.

Прямий ефір