ЄС повною мірою відчув свою політичну і військову роль — агресія РФ стала каталізатором, — Сизов

Ілюстративне фото: president.gov.ua

Військову допомогу Україні буде надано серйознішу і набагато більшу за ті обсяги, які озвучили напередодні в Брюсселі (Бельгія). Такою думкою поділився спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ в Європі Віталій Сизов.

“Допомога Україні буде надана серйозна, без сумнівів. І моє враження, що обсяги цієї допомоги будуть набагато вищими за те, що озвучують”, — сказав Сизов. 

Він нагадав, що на початку березня, під час зустрічі в Стокгольмі, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ЗСУ треба на рік близько 1 млн снарядів.

“Тоді це здавалося чимось фантастичним. І багато журналістів ставили під сумнів таку високу цифру, мовляв, це дуже величезна допомога. І для Європейського Союзу це нереально. Але минуло буквально два тижні, й ми бачимо, що всі заявки України повністю задоволені”, — акцентував кореспондент.  

Сизов наголосив, що Міжнародний форум Шумана з партнерства у сфері оборони та безпеки, який ЄС провів уперше, продемонстрував, що Європейський Союз змінює свою парадигму і сьогодні готовий поширювати свій вплив за межами Європи. 

“Форум Шумана — розширений захід. Тут були залучені представники країн не тільки Європейського Союзу. І таких було дуже багато. Це говорить про те, що ЄС змінює свою парадигму. Тобто якщо раніше це було в основному про політику, економіку. То тепер, через російське вторгнення минулого року, Євросоюзу довелося повністю змінити свою парадигму. Вони визнали, що ЄС — це не тільки економіка, політика, але й військове співробітництво. І Україна стала тут свого роду тригером”, — сказав кореспондент.

Гість ефіру також зазначив, що завдяки РФ Європа відчула свою політичну і військову роль. 

“Європейський Союз нарешті відчуває свою відповідальність завдяки Україні за те, що відбувається не тільки на території країн Європейського Союзу, як це було раніше. Вони розуміють, що все взаємопов’язано і нарешті починають відігравати ту роль, про яку багато хто говорив. ЄС стає не тільки центром політики та економіки, але й військової промисловості”, — резюмував Сизов. 

Також, за його словами, говорили на форумі Шумана і про діяльність російської приватної військової компанії “Вагнер”. 

“Жозеп Боррель згадував про те, що, в принципі європейські структури недооцінили ступінь впливу цих мілітарних структур на ситуацію в Африці, на те, як вони підривають там стабільність. І завдяки Росії все ж таки Європейський Союз відчув свою політичну роль, військову роль”, — зазначив Сизов. 

Читайте також: 1 млн снарядів — це близько 3 тис. пострілів на добу: поставки з ЄС прокоментував Коваленко

Нагадаємо, напередодні в Брюсселі вперше в історії ЄС відбувся Форум із безпеки Шумана. Захід об’єднав міністрів від усіх 27 країн ЄС і від 15 його міжнародних партнерів, які беруть участь практично у всіх військових і цивільних місіях Євросоюзу по всьому світу.

Прямий ефір