У 10-му пакеті санкцій Європейський Союз почав тиснути на посередників, які допомагають Росії обходити економічні санкції. Це стосується Туреччини, ОАЕ, Грузії та Казахстану, через які Кремль проводить угоди. Про це сьогодні, 26 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
Експерт зазначив, що основні санкції, які були введені в 10-му пакеті, — проти нафтогазового сектору Росії. Оскільки цей сектор давав близько 60% прибутку російському бюджету. Також, за його словами, дефіцит бюджету, починаючи з січня 2023 року, став досить відчутним для країни-агресора.
“Що найголовніше, у цьому пакеті санкцій почався тиск на посередників, які намагаються дати можливість Росії обійти санкції. Також паралельно поза санкціями йде окрема робота з країнами, які надають таку можливість. Уже попередили Туреччину і попереджають ОАЕ, що буде тиск на їхню фінансову систему, те ж саме стосується Грузії, Казахстану та інших країн”, — повідомив він.
Крім того, було запроваджено додаткові санкції проти банків, їх відключатимуть від системи SWIFT.
“Тінькофф банк”, “Росбанк” та інші. Випилювання фінансової системи РФ триває. Тиск іде і Захід реактивно реагує: якщо є якась проблема, яку не визначили раніше, вони починають по ній працювати”, — акцентував Тарас Загородній.
Читайте також: Сенс санкційного тиску полягає в нанесенні тисячі дрібних надрізів економіці Росії, — експерт