ЄС не взаємодіятиме з РФ щодо продовження транзиту газу через Україну, — єврокомісарка

Ілюстративне фото: bankruptcy-ua.com

Європейська комісія підтримує Україну в її бажанні інтегруватися в ринок ЄС та скоротити транзит російського газу через свою територію. Про це сьогодні, 4 березня, у Брюсселі перед зустріччю міністрів транспорту та енергетики Європейського Союзу заявила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, передає кореспондент FREEДОМ в Європі.

Відповідаючи на запитання щодо можливої зацікавленості деяких країн ЄС у транзиті, єврокомісарка зазначила, що Євросоюз не вестиме переговори з Росією щодо його продовження.

“Я була дуже чітка, і неодноразово підтверджувала це послання нашим українським колегам про те, що Європейська комісія не взаємодіятиме з Росією так, як зробила це п’ять років тому, коли було узгоджено тристоронню угоду про транзит. Навпаки. Згідно з нашим планом ЄС з модернізації, ми повинні позбутися російського газу не пізніше 2027 року. А це означає, що ми інтенсивно працюємо над тим, щоб надати нашим країнам, які також не мають виходу до моря, альтернативні маршрути постачання та альтернативних постачальників. І ми підтримуємо Україну, щоб Україна могла краще інтегруватися у ринок ЄС”, — заявила Кадрі Сімсон.

Читайте також: Як Європі вдалося пройти другу зиму без постачань російського газу і що очікує РФ — розбір FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, Болгарія з 1 березня припиняє закупівлі російської нафти.

Прямий ефір