Єврокомісія запропонувала Брюсселю запровадити проти Москви дев’ятий санкційний пакет. Проєкт обмежень повністю перекриває Росії доступ до технологій, які використовують у виробництві дронів, відключає від мовлення чотири російські пропагандистські канали та передбачає санкції проти енергетичного та гірничодобувного секторів. І це тільки мала частина від запропонованих заходів, повідомляє FREEДОМ.
“По-перше, ми пропонуємо додати до нашого санкційного списку ще майже 200 фізичних та юридичних осіб. Цей список охоплює ключові фігури, винні в жорстоких і навмисних ракетних ударах Росії по цивільному населенню, у викраденні українських дітей і вивезенні їх до Росії. По-друге, ми пропонуємо ввести санкції ще щодо трьох російських банків. І, по-третє, ми також хочемо ввести нові експортні обмеження, особливо щодо товарів подвійного призначення. Сюди входять, наприклад, ключові хімічні або нервово-паралітичні речовини, електроніка, IT-компоненти, все, що може бути використане російською військовою машиною”, — заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Іншим важливим санкційним треком стала протидія альянсу Росії та Ірану. США ввели обмеження проти російських компаній, які закуповують і використовують іранські безпілотники. А Британія, Канада та Австралія внесли до списків персональних санкцій низку російських та іранських чиновників. Тему небезпеки співпраці авторитарних режимів порушили і в ООН.
“Із серпня Тегеран передав Москві сотні БпЛА, порушивши міжнародне право. Росія використовувала ці іранські безпілотники, щоби вбивати мирних жителів і незаконно завдавати ударів по цивільній інфраструктурі, знищуючи будинки, електропостачання, школи, лікарні. Зараз Росія намагається отримати більше зброї, зокрема сотні балістичних ракет. У відповідь Росія пропонує Ірану безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки. Ми стурбовані тим, що Росія має намір надати Ірану більш досконалі військові компоненти, що дасть змогу Ірану посилити свій військовий потенціал”, — сказала постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд.
Сполучені Штати Америки також розширюють персональний санкційний список. Тепер до нього потрапили голова Центральної виборчої комісії Російської Федерації та ще 14 членів комітету. Водночас США готують новий пакет військової допомоги Україні на 275 млн доларів. Очікується, що Пентагон надасть ракети для пускових установок високомобільної артилерійської ракетної системи HIMARS, а також військові машини Humvee і генератори.
“275 мільйонів доларів буде покрито Управлінням президентського скорочення коштів (PDA), що дає змогу Сполученим Штатам швидко передавати оборонні товари та послуги із запасів без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію”, — йдеться в повідомленні агентства Reuters.
Напередодні американські законодавці Палати представників і Сенату США підтримали виділення Україні понад 800 млн доларів у 2023 році, які планують спрямувати на гарантування безпеки.
Читайте також: Неприпустимий принцип: тут не шкода — відріжемо, тут шкода — не відрізатимемо, — експерт про санкції (ВІДЕО)