Єдина гарантія безпеки для України — вступ до блоку НАТО, стати повноцінним повноправним членом Північноатлантичного альянсу. Таку думку сьогодні, 5 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач Денис Попович.
“Коли на нас поширюються положення п’ятої статті так чи інакше, і, загалом-то, ми стаємо членом колективної безпеки, можемо користуватися парасолькою колективної безпеки членів Альянсу. На сьогодні є маса заяв про те, що Україна має бути членом НАТО, зокрема, від наших партнерів і від скандинавських держав, і Єнс Столтенберг (генеральний секретар НАТО, — ред.) говорив про те, що не існує у нас іншої перспективи, що НАТО бачить Україну членом своєї організації. Але немає інформації про те, чи є якийсь консенсус з приводу того, чи буде Україна прийнята в НАТО”, — сказав він.
А це рішення, уточнив військовий оглядач, — консенсусне, мають погодитися всі.
“Велике питання щодо Угорщини, наприклад, яка неодноразово говорила, що перешкоджатиме нашим євроатлантичним устремлінням. Тому під час саміту у Вільнюсі, вочевидь, має бути опрацьоване якесь рішення, якась схема, якась модель, яка по максимуму, безумовно, нам можуть надати якісь дорожні карти зі вступу до НАТО, цілком можливо, буде якийсь консенсус, який повинен влаштувати всіх і який якось ексклюзивно забезпечить Україні безпекові гарантії з боку Альянсу, можливо, не передбачаючи негайного членства”, — каже Попович.
Він зазначив, що яка це буде модель, як її обговорюватимуть і які містимуть інструменти — теж велике питання. Потрібно буде судити і дивитися, як ця ситуація розгортатиметься безпосередньо під час липневого саміту у Вільнюсі.
Читайте також: Перемовна позиція формується на полі бою — Україна ставитиме свої умови противнику, — Попович
Нагадаємо, як заявив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв, жодна країна Північноатлантичного альянсу не відповідає на 100% стандартам НАТО з різних причин. Україна за рівнем підготовки відповідає вимогам НАТО і перебуває на середньому рівні, але рішення щодо членства залежить від політичного консенсусу.