Є стратегічний консенсус з боку країн-членів Альянсу, що Україна має бути в НАТО, — Жовтенко

Прапори України та НАТО. Фото: pixabay.com

Північноатлантичний альянс готує порядок денний, який стосується якнайшвидшого входження України в НАТО. Наразі не йдеться про те, треба це робити чи ні, немає дискусій щодо термінів вступу України до Альянсу, а є стратегічний консенсус з боку країн-членів НАТО. Про це сьогодні, 29 листопада, коментуючи в ефірі телеканалу FREEДОМ проведення засідання Ради Україна — НАТО, заявив експерт із міжнародної безпеки Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

За його словами, члени Північноатлантичного альянсу впевнені, що Україна має бути в НАТО, і затягувати процес вступу не варто.

“Затягувати нераціонально, тому що в такий спосіб і країни НАТО, і Захід посилають кремлівському керівництву не зовсім коректний, м’яко кажучи, сигнал про те, що насправді путінська військова агресія проти України, повномасштабна війна, — це якраз той чинник, який стримує, насамперед Альянс, від ухвалення політичного рішення з приводу майбутнього членства України в НАТО. Але в принципі, з точки зору кремлівського керівництва, це логіка, за якою Росія повинна продовжувати цю саму повномасштабну війну, тому що це та страховка від майбутнього членства України в НАТО, яка насправді працює. І є всі передумови думати, що насправді країни-члени НАТО прекрасно розуміють цю логіку, і вони прекрасно розуміють, що з цією логікою потрібно щось робити”, — зазначив Жовтенко.

Експерт заявив, що дискусії, які зараз точаться в політичній площині, спрямовані на те, щоб знайти формулу, яка влаштує й Україну, і Північноатлантичний альянс — формулу максимально швидкого входження України в НАТО.

“І ось якраз на сьогоднішньому засіданні Ради Україна — НАТО проводиться обговорення таких реформ. Там п’ять основних пунктів, які включають політичний сектор, економічний сектор, сектор безпеки та оборони, соціальні моменти й те, що стосується принципів функціонування системи національної безпеки України. Альянс має своє бачення того, які пріоритети мають бути розставлені в тому, як Україна реформує всі сторони свого функціонування держави для того, щоб відповідати по максимуму тим стандартам НАТО, які Альянс зараз для себе вважає пріоритетними”, — повідомив експерт.

Жовтенко нагадав, що під час саміту НАТО у Вільнюсі було сказано: Україну приймуть до Альянсу як постійного члена без плану дій щодо членства.

“Тобто це — максимально скорочена формула руху України до НАТО. І це станеться тоді, коли Альянс бачитиме для себе відповідні умови”, — додав він.

Читайте також: Україна стала ближчою до НАТО, ніж будь-коли раніше, — Столтенберг

Нагадаємо, перед зустріччю Ради Україна — НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що захист Європи неможливий без участі України.

Прямий ефір