Перемога України відповідає інтересам усієї євроатлантичної спільноти, — Кулеба

Дмитро Кулеба. Скріншот: uatv.ua

Захист Європи неможливий без участі України. Про це сьогодні, 29 листопада, перед зустріччю Ради Україна — НАТО заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Перемога України [у війні проти Росії] відповідає інтересам не тільки України, але й усієї євроатлантичної спільноти. І не буде перебільшенням сказати, що захищати Європу без України — марне завдання. Ви не можете цього зробити з однієї простої причини: наразі у нас найсильніша і найзагартованіша в боях армія в Європі”, — акцентував міністр. 

Кулеба наголосив, що Збройні сили України підвищують оперативну сумісність із НАТО. 

“Ми значною мірою стаємо де-факто армією НАТО з точки зору наших підходів до управління технічним потенціалом і принципів управління. Сьогодні ми вперше сядемо з міністрами закордонних справ на рівних, у Раді НАТО — Україна. І це, мабуть, найбільша різниця між минулим і нинішнім днем: коли ми порівнюємо колишню Комісію НАТО — Україна та сьогоднішню Раду Україна — НАТО”, — сказав Кулеба. 

Він також доповнив, що оборонна промисловість сьогодні має забезпечувати стійкість безпеки в усьому євроатлантичному регіоні та нарощувати виробництво. 

“Країни НАТО повинні співпрацювати і функціонувати як цілісний комплекс оборонних підприємств євроатлантичної спільноти”, — вважає Кулеба.

Читайте також: Країнам НАТО необхідно створити єдиний простір оборонної промисловості, — глава МЗС України

Прямий ефір