Є стратегічні інтереси США щодо підтримки України: майбутні сценарії закінчення війни оцінив Петренко

Дональд Трамп і Кіт Келлог. Фото: ap.org

Головне завдання спецпредставника Кіта Келлога — запропонувати варіант закінчення війни Росії проти України, коли Дональд Трамп буде переможцем, досягне результату. Келлог над цим працюватиме і втілюватиме заяви, які зробив обраний президент. Є два варіанти розвитку подій, які по-різному позначаться на майбутньому України та РФ. Про це сьогодні, 24 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор політичних наук Ігор Петренко.

На його думку, Келлог не має симпатії до РФ, а відчуває симпатії до Трампа.

“І він чітко це наголошує, що Трамп, мовляв, — це практично єдина людина, яка може мати успіх якраз у врегулюванні ситуації — припинення війни в Україні. Тому він саме на це працюватиме, а тим більше втілюватиме у життя всі ті заяви, які робив Трамп. У нього завдання підтримати якусь зі сторін немає. Але є стратегічні інтереси Сполучених Штатів Америки щодо підтримки України, є стратегічні інтереси у стримуванні Російської Федерації”, — зауважив Петренко.

Він звернув увагу, що Трамп та його оточення вважають найбільшою загрозою для США — Китай.

“І саме в цей бік буде направлено дуже багато роботи. З іншого боку, звичайно, вони розуміють і ту загрозу, яку несе Російська Федерація, і ту складність ситуації, в якій вона перебуває. Посунути Росію з певних ринків та сфер і зайняти це місце, отримати собі якусь вигоду, я думаю, що вони теж будуть не проти цього зробити”, — сказав політолог.

Петренко впевнений, що насамперед Кіт Келлог працюватиме на стратегічні інтереси США, але також йтиме підтримка України, щоб вона не програла війну Росії.

“Безумовно, є певний ризик, який полягає в тому, що і Трамп, і Келлог будуть готові задовольнятися малим, умовно це — припинення вогню як мінімум на каденцію Трампа. Це в принципі, не найгірший варіант, але тільки в тому випадку, якщо буде дотримано двох основних умов. Перше: Україна отримуватиме відповідну підтримку та допомогу з боку партнерів. Тобто ми матимемо гарантії безпеки на збільшення своєї здатності протистояти потенційній агресії. І другий момент — це збереження тиску на Російську Федерацію — санкційного тиску, і його збільшення доти, доки РФ не поверне всі території, не піде з України в цілому. Тобто в такому разі ця історія вона може спрацювати”, — висловив він думку.

Припинення вогню та млява підтримка України, вважає політолог, не є добрим варіантом.

“Але знову ж таки, є Європейський Союз, який вже має розуміння, особливо країни Східної Європи та Північної Європи, тієї загрози, яку несе Росія. Для них набагато краще зупинити її в Україні та мінімізувати ризики повторення розширення цього конфлікту, ніж йти на поводу швидких та легких рішень, які просто дадуть РФ перепочинок. Росія скористається перепочинком для нарощування свого потенціалу, для розуміння та виправлення тих помилок, яких вона вже припускалася, і буде новий виток агресії”, — пояснив Петренко.

Він зазначив, що Трамп має схильність до простих рішень і до того, що він може представити своєю великою перемогою, а далі зосереджуватися вже на абсолютно інших питаннях.

“Тому завдання нашої дипломатії та президента Зеленського в тому, щоб переконати, показати прагматичні інтереси Сполучених Штатів Америки та самого Трампа, не просто задовольнитись малим, а все-таки грати у довгу та максимально мінімізувати ризики агресії з боку Росії у широкому розумінні цього слова”, — констатував політолог.

Читайте також: Трамп знову пообіцяв закінчити війну в Україні

Прямий ефір