Японія зацікавлена у створенні трансрегіональних поясів безпеки і є частиною стримування Китаю та Росії, — Кулик

Віталій Кулик. Скріншот: uatv.ua

Японія зацікавлена у створенні поясів безпеки, взаємодіючи з іншими країнами світу. Попри віддаленість від материка, Японія може бути втягнута в конфлікт Північною Кореєю і низкою інших держав. У Токіо ухвалено рішення зміцнювати власну армію і військовий потенціал. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

“Японія знаходиться поблизу безпосередньої досяжності північнокорейських ракет середньої дальності. Ці ж ракети Північна Корея постачає в Росію. Для Японії це важливо, тому що будь-яке загострення на Корейському півострові — значить залучення Японії в безпосередньо бойові дії. Ракети полетять у Токіо, зокрема з боку Північної Кореї. Тому зниження цієї загрози, створення механізмів, що стримують гравців від можливої зміни ситуації на Корейському півострові, важливе”, — пояснив він.

Японія — важлива ланка у створенні механізмів безпеки в глобальному масштабі, наголосив експерт.

“Китай відіграє певну роль, підтримуючи агресивну політику і Росії, і Північної Кореї. Відповідно, Японія зацікавлена у створенні трансрегіональних поясів безпеки. І якраз це не просто благодійність і солідарність з Україною. Це питання безпеки в глобальному масштабі. Японія є частиною стримування, зокрема і Китаю, і Росії”, — сказав він.

Співпраця України та Японії важлива для обох сторін, упевнений Кулик.

“Японія починає будівництво власної боєздатної армії, розвиває модернізацію збройних сил. Японія проходить складну процедуру відмови від внутрішніх обмежень, які стримували уряд від модернізації та їхнього розвитку. Зараз Японія починає активно в цьому внутрішньо працювати, і взаємодія з Україною є одним із компонентів цієї модернізації. В Україні воюють деякі японські військовослужбовці, які захищають нашу незалежність”, — резюмував він.

Читайте також: Японія стає одним із флагманів допомоги Україні, — Кулик

Прямий ефір