Японія стає одним із флагманів допомоги Україні, — Кулик

Прапори Японії та України. Фото: gettyimages.com

Японія сьогодні стає одним із флагманів допомоги Україні. В азійському регіоні саме Японія стає локомотивом підтримки — це фінансові транші, логістичні ланцюжки для купівлі військової техніки та боєприпасів, залучення приватних ресурсів. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

“Токіо стає одним із флагманів допомоги Україні. Вони підхоплюють ініціативу, фактично формується не висловлений альянс — Британія, Україна, Японія. Британія з боку англосаксів і Європи є нашим локомотивом допомоги, а в азійському регіоні Японія — саме через Японію та Австралію відбувається логістика фінансової допомоги, Японія надає досить суттєву підтримку в логістиці, в пошуку ринків третіх країн, де ми можемо купувати озброєння і боєприпаси”, — розповів він.

Японія надасть Україні допомоги на 12,1 млрд дол., грант у 4,7 млрд дол. надійде в Україну вже цього місяця.

“12 млрд дол. анонсованої допомоги — це суттєва підтримка для України. Японія є одним з активних учасників допомоги Україні в рамках траншів, які Україна отримує від Світового банку”, — підкреслив експерт.

У Токіо мають намір залучити підтримку приватного сектора для тривалої допомоги Україні. Це важливо для відновлення та реконструкції України.

“Японія працює з приватними інвесторами, які залучаються до допомоги Україні. Це важливо, оскільки до останнього часу йшлося про бюджетну допомогу з боку Японії, гранти та кредити, а зараз ідеться і про інвестиційні проєкти та кейси, в яких беруть участь приватні компанії. Японія підхоплює ініціативу і стає лідером у цій допомозі. Крім того, вона розширює сектори, куди входять японські актори в пошуках цієї допомоги”, — констатував Кулик.

Читайте також: Японія розширює підтримку України — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір