Японія відходить від нейтральності та запускає ВПК, Україна побачить збільшення допомоги від союзників США, — дипломат

Прапори України та Японії. Фото: president.gov.ua

Японія хоче змінити свої повоєнні закони для експорту озброєння до України. Активізація Китаю та недоговороздатність Росії вплинули на зміну політики Токіо — для захисту своїх інтересів Японія відходить від нейтральності. За словами дипломата, експерта-міжнародника Руслана Осипенка, озвученими сьогодні, 21 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, зміна політики Японії та відхід від нейтральності дадуть змогу розкрити весь потенціал японського військово-промислового комплексу (ВПК).

Він зазначив, що у зв’язку зі зміною геополітичної ситуації у світі активізувалися союзи на чолі зі Сполученими Штатами.

“Якщо подивитися ширше на цю ситуацію, США налагодили співробітництво Японії з Південною Кореєю, і тепер економічні, промислові, військово-промислові комплекси Японії та Південної Кореї потихеньку включатимуться на підтримку зусиль США, які спрямовані, своєю чергою, на підтримку України. Тому ми побачимо допомогу не тільки від Японії, а також збільшення допомоги і від Південної Кореї, яка в цьому потрійному союзі перебуває зі Сполученими Штатами”, — каже Осипенко.

Дипломат уточнив, що зміна геополітичної ситуації у світі плюс активізація російсько-китайського блоку змушують Японію для захисту своїх національних інтересів змінювати законодавство.

“І так, невеликими кроками, Японія рухається до того, що вона, по-перше, зміцнює союзи, по-друге, поступово відходить від нейтральності, запускає ВПК. Японія — це дуже високотехнологічна країна, яка здатна швидко наростити потужності у ВПК. А якщо Японія належить до табору демократичних країн і не використовувати її можливості в науковій і технологічній сфері, у сфері військової промисловості, це було б не зовсім ефективно. Тому, я думаю, якраз зміна політики дасть можливість розкрити весь потенціал японського ВПК, зокрема”, — сказав він.

Експерт уточнив, що США ведуть правильну політику на створення союзів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, спрямовану на стримування військових намірів Китаю.

“Союзи розвиваються не просто так, не на рівному місці, ситуація динамічно змінюється. Після того, як почалася російсько-українська війна і був зламаний порядок, заснований на правилах. Тому ми бачимо зміцнення цих союзів і дії Японії як результат члена цих союзів”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Саміт АСЕАН — Японія: країни посилюють взаємодію для протистояння експансії Китаю (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Японія планує дозволити реекспорт озброєнь до третіх країн, щоб їх можна було передати Україні. Відповідні поправки до законодавства вже готуються. Про це пише The Washington Post. Йдеться про ракети для установок Patriot, які виробляються в Японії за ліцензією американської компанії. Сполучені Штати придбають ракети, щоб передати їх Україні.

Прямий ефір