Японія розширює підтримку України — деталі (ВІДЕО)

Прапори України та Японії. Фото: president.gov.ua

Допомогу на 10 млрд дол. виділив Токіо Києву від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це на відкритті українсько-японської Конференції з питань сприяння економічному розвитку та відновленню заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. А 2024 року Японія стала найбільшим донором фінансової допомоги Україні. За інформацією українського Міністерства фінансів, у першому кварталі союзники направили Києву близько 2,2 млрд доларів, інформує FREEДОМ.

“Ми будемо підтримувати Україну, щоб вона могла рухатися в напрямку реконструкції своєї економіки, перейти до фази промислового розвитку та створити основу для сталого відновлення й реконструкції, щоб відновити свої засоби до існування. Ми також готові створити нову галузь, яка сприятиме економічному зростанню України”, — заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда.

У межах конференції в Токіо Україна та Японія підписали понад 50 меморандумів, міжурядових угод й домовленостей між бізнесом та місцевою владою. Підписано грантові угоди щодо реалізації програм відновлення.

“Досягнуті під час конференції домовленості, підписані угоди та контракти прискорять наше двостороннє співробітництво й дадуть поштовх до відновлення України. Україна дуже потребує японських технологічних інновацій та досвіду в галузі повоєнного відновлення й відновлення після стихійних лих”, — наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Крім політичної та економічної підтримки України, Японія також вводить обмеження щодо держави-агресора. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну уряд Фуміо Кішіди вніс до санкційних списків десятки російських компаній. Японія заборонила імпорт непромислових алмазів із РФ й заморозила активи низки російських банків. 

“Це все робиться для того, щоб підвищити роль та місце Японії в західному блоці, альянсі демократичних країн, де Японія демонструє не на словах, а на ділі, як вона готова виконувати свої союзницькі зобов’язання”, — сказав дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Зовнішня політика Токіо базується на громадській думці. Соціальні опитування в Японії регулярно проводять із 1975 року. Чергове таке опитування провело видання Kyodo, у ньому взяли участь 3 тис. японських громадян віком 18 років та старше.

“Що стосується Росії, то 95,3% японців заявили, що “не відчувають дружніх почуттів” щодо цієї країни, що є рекордним показником другий рік поспіль, порівняно з 4,1%, які “мають дружні почуття”, — йдеться в публікації видання Kyodo News.

“Україна не провокувала Росію на якісь напади, це була неспровокована війна, й японці, зичайно, на нашому боці, оскільки ми захищаємо свої будинки. Ми не прийшли в Росію відвойовувати якісь території або когось захищати. І тут для японців все дуже зрозуміло, вони, як східні люди, вам в очі не скажуть, але вони все розуміють, і вони зайняли чітку позицію, підтримуючи Україну”, — сказав Осипенко.

7 жовтня 2023 року між Японією та Україною розпочалися переговори про укладення угоди про гарантії безпеки. Їхньою невіддільною складовою є допомога в економічному відновленні України. Наразі, за оцінкою Євросоюзу, ООН та Світового банку, вартість післявоєнної відбудови України зросла до 486 млрд доларів.

Читайте також: Японія — стратегічний союзник: Токіо став надійним партнером Києва (ВІДЕО)

Прямий ефір