Японія надала Україні вже понад 10 мільярдів доларів, і допомога продовжує надходити, — Шмигаль

Денис Шмигаль. Скріншот: uatv.ua

Японія продовжуватиме надавати Україні різноманітну допомогу у відновленні та ділитися власним досвідом відновлення після руйнівних землетрусів. Про це заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішида на відкритті японсько-української Конференції з економічного розвитку та відновлення України в Токіо, інформує FREEДОМ.

В українському Міністерстві фінансів повідомили, що в перші місяці 2024 року Японія стала найбільшим фінансовим донором для України. За проміжними результатами конференції представники України та Японії підписали 56 документів про співпрацю.  

“Від початку повномасштабного російського вторгнення Японія надала Україні різної допомоги на суму вже понад 10 млрд дол. і ця допомога продовжує надходити. Фінансово-економічна допомога за цей час склала 8,5 млрд дол. — це мова тільки про фінанси. Японія посідає четверте місце серед партнерів України за розміром наданої бюджетної підтримки – ці кошти допомогли мільйонам українців вижити під час цієї жахливої війни, яку розпочала проти нас Росія”, — наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“В Україні наразі все ще триває війна. Ситуація непроста, але сприяння економічному відновленню є інвестицією в майбутнє для України, Японії та світу”, — заявив Фуміо Кішида.

Читайте також: Росія користується затримками в допомозі Україні, на кількох частинах фронту важка ситуація — звернення Зеленського у 726-й день війни

Прямий ефір