Росія користується затримками в допомозі Україні, на кількох частинах фронту важка ситуація — звернення Зеленського у 726-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Російські війська користуються затримками в допомозі Україні, на кількох частинах фронту надзвичайно важка ситуація. Працюємо максимально з партнерами, щоб відновити й подовжити підтримку. Про це наприкінці 726-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Президент зазначив, що повернувся з Харківської області, де відвідав передові позиції українських захисників, а саме — на Куп’янському напрямку. 

“Відвідав 14-ту окрему механізовану бригаду — один із командних пунктів. Як завжди — доповідь, основні потреби. Зараз надзвичайно важка ситуація на кількох частинах фронту — саме там, де російські війська зосередили максимум резервів. Вони користуються затримками в допомозі Україні. І це дуже відчутні речі. Дефіцит артилерії. Потреба у фронтовій ППО та в більшій далекобійності нашої зброї. Ми працюємо максимально з партнерами, щоб відновити й подовжити підтримку”, — наголосив Зеленський. 

Окремо він висловив слова подяки всім українським компаніям та партнерам, які налагодили виробництво зброї, снарядів, дронів та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

“Звичайно, ми поки не можемо забезпечити всі потреби лише завдяки власним можливостям, але кожен місяць додає Україні своєї сили, своїх можливостей. Я дякую всім, хто працює заради цього”, — сказав глава держави.

Президент розповів, що відзначив державними нагородами захисників України. 

“Золоту Зірку” вручив Герою України полковнику Олегу Апостолу — командувачу нашої славетної 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Орденом Богдана Хмельницького відзначив сьогодні ж капітана Андрія Заїку з 14-ї окремої механізованої, орденами “За мужність” — сержанта Романа Прокопчука з 95-ї та солдата Віктора Климюка з 14-ї бригади. А також був нагороджений “Хрестом бойових заслуг” полковник Олександр Луценко, і найближчим часом вручу йому нагороду. Це справді взірцеві наші воїни”, — наголосив він.

Також глава держави відвідав шпиталь, де лікують військових після поранень. 

“Подякував усьому колективу — лікарям, медичним сестрам, кожному й кожній, хто допомагає. Це надзвичайно важливо, щоб зараз допомагали кожен так, як може, конкретним підрозділам, конкретним напрямкам, конкретним нашим воїнам і всій державі. Єдність має проявлятися не лише в думках та словах, а й у діях, обов’язково — в активності заради спільних цілей, заради всієї нашої держави”, — сказав Зеленський.

Щодо міжнародних подій, президент зазначив, що в Японії розпочала роботу Конференція щодо економічного зростання та відновлення в Україні. 

“Це міждержавна наша робота — на рівні урядів. Зараз у Японії — українська делегація на чолі з Денисом Шмигалем. Дуже предметні перемовини. Вже є десятки домовленостей, які посилять нас, нашу співпрацю. Ми давно готували цю Конференцію, і я вдячний пану прем’єр-міністру Кішіді за те, що робота, як і планувалося, дуже результативна. Що сильнішими будуть наші економічні можливості, що більше буде солідарності з Україною, то швидше путінське зло буде зламане нашими спільними зусиллями”, — заявив він.

Крім цього, Зеленський прокоментував блокування кордонів польськими фермерами.

“Те, що відбувається на нашому західному кордоні — кордоні з Польщею, — не можна сприймати як щось нормальне чи буденне. Потрібна проста й зрозуміла справедливість. Через польський кордон проходить лише 5% нашого агроекспорту. Тож насправді ситуація не в зерні, а, найімовірніше, в політиці”, — зазначив він. 

“Під Купʼянськом, неподалік від кордону з Росією, де не стихає ворожа артилерія, новини з кордону з Польщею мають просто знущальний вигляд. Потрібні спільні рішення, раціональні рішення, щоб вийти з цієї ситуації. Рішення наші з поляками передусім та всіх у Європі, кого турбує доля Європи”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Зеленський приїхав на передову під Куп’янськ — подробиці (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір