Японія активно присутня в більшості міжнародних ініціатив щодо допомоги Україні. Київ може розраховувати на серйозні інвестиції з боку Токіо в різних сферах — від енергетики до кібербезпеки. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
“Японія допомагатиме Україні відновлювати зруйновані об’єкти інфраструктури ще до закінчення війни. А після вже ми можемо розраховувати не тільки на якісь донорські ініціативи, а на серйозні інвестиції у сфері енергетики, особливо зеленої альтернативної енергетики”, — сказала вона.
Для Японії важливе її місце у світовій політиці та реабілітація після Другої світової війни, тому активність Токіо в міжнародних справах виправдана та зрозуміла, впевнена експертка.
“Насправді Японія дуже активно бере участь у різних ініціативах по всьому світу і виходить не тільки на азійські держави, але й на європейські зокрема. Для Японії важливе позиціювання себе на міжнародній арені як одного з перспективних глобальних лідерів, постійного члена в Раді Безпеки ООН. Також важливе іміджеве питання, адже зберігається недовіра до Японії після Другої світової війни. І такі ось ініціативи допомагати іншим країнам виправляють це негативне сприйняття”, — пояснила вона.
Японія та Україна співпрацюватимуть у сферах кібербезпеки та розвідки, адже Північна Корея є загрозою для обох країн.
“Для Японії цікаві сфери кібербезпеки та обміну розвідданими. Особливо зараз, коли Україна відчуває вже безпосередню загрозу від Північної Кореї, яка також є екзистенційною загрозою для Японії. Тому в сфері обміну інформацією, розвідданими співпраця розвиватиметься й надалі”, — резюмувала Гриценко.
Читайте також: Японія стає одним із флагманів допомоги Україні, — Кулик