Якщо Захід продемонструє слабкість, конфлікт між Тайванем і Китаєм стає реалістичним, — Полегкий

Олексій Полегкий. Скріншот: uatv.ua

На даному етапі Китай не готовий до військового конфлікту з Тайванем, а відтак зі США. Але це становище може змінитися. Усе залежатиме від позиції колективного Заходу та результату війни Росії проти України. Таку думку сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий.

“Офіційна позиція Китаю, що Тайвань має бути приєднаний або має відбутися возз’єднання. Але питання військового приєднання Тайваню не стоїть на порядку денному. Китай не міг не прореагувати на інавгурацію президента Тайваню. Тому Китай зробив те, що повинен був зробити — провів навчання. Поки що я бачу статус-кво”, — сказав він.

Китай розглядає потенційні можливості та аналізує глобальну політичну ситуацію.

“Наскільки статус-кво може бути змінений, залежатиме від загальної динаміки процесів у світі та насамперед результату російсько-української війни. Тому що Китай розглядає потенційні можливості. Якщо Захід продемонструє слабкість, покаже, що злякався, то конфлікт між Тайванем і Китаєм, а надалі Китаєм і Сполученими Штатами Америки стає реалістичним”, — пояснив експерт.

Він не виключає небезпеку потенційної помилки, яку може зробити голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін.

“При всьому зростанні й військового, і економічного потенціалу Китай досить реалістично оцінює диспозицію сил. Поки що Китай не готовий входити у війну, але є небезпека, адже старіючі диктатори мають властивість робити помилки. І чим більше людина при владі, тим більше виникає потенціалу зробити помилку”, — сказав Полегкий.

Читайте також: Участь у Глобальному саміті миру — що може підштовхнути Пекін до рішення, розповів доктор політичних наук

Прямий ефір