Якщо в Росії 2024 року не настане економічний колапс, то він точно настане 2025-го, — Длігач

Ілюстративний колаж: dialog.ua

Економічний колапс у Російській Федерації очікується 2024 року, але якщо владі РФ його вдасться стримати наступного року, то 2025-го він настане точно. Інфляція в Росії істотно вища, ніж показує офіційна статистика. Національні резерви виснажуються. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор економічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Длігач.

“Інфляція в Росії зараз істотно вища, ніж офіційні показники. Наші оцінки показують, що зростання споживчих цін — понад 20%, і, можливо, до нового року буде ще вищим. І наступного року немає передумов зниження інфляції. Дорожчає імпорт. Дедалі більше санкцій, складнощів у купівлі імпортованих товарів. Росія так і не освоїла виробництво великої номенклатури споживчих товарів, а Індія, Китай не здатні забезпечити такі валютні доходи в бюджет РФ, щоб вони могли витрачатися на підвищення соціального рівня”, — пояснив він.

Ситуація в російській економіці катастрофічна, наголосив експерт. Справа не тільки в інфляції. Державний бюджет у дефіциті, а основна галузь валютних надходжень, нафтогазова, приносить дедалі менше доларових надходжень.

“Інфляція певною мірою допомагає владі показувати народу те, що бюджет виконується, хоча насправді він далеко не виконується. Він виконується тільки коштом інфляції, тільки коштом того, що автоматично збільшуються рублеві надходження до бюджету. Насправді ситуація катастрофічна і з погляду дефіциту державного бюджету, і з погляду надходжень від основного джерела традиційного для Росії — нафтогазової галузі, де доларових надходжень дедалі менше і дедалі більше надходжень у валюті, що не конвертується. Національні резерви, які зберігалися ще в Росії, стрімко виснажуються. Тому якщо у 2024 році не настане колапс, він точно настане у 2025 році”, — розповів Длігач.

Читайте також: Військові та секретні витрати в пріоритеті РФ на 2024 рік — аналіз економіста

Прямий ефір