Якщо громадянське суспільство вистоїть зараз, то ситуація зміниться, — Подоляк про події в Грузії

Протести в Тбілісі. Фото: gettyimages.com

Проросійська партія “Грузинська мрія” діє за методикою Кремля, щоби побудувати копію російського авторитарного режиму в Грузії. Але якщо громадянське суспільство вистоїть, якщо зможе тотально об’єднатися, то ситуація в країні може змінитися. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“На жаль, ми бачимо, що там немає ніякої “Грузинської мрії”. Там є проросійська партія, яка діє виключно в межах інструкції, методик точно таких самих, як застосовуються в Росії. Застосовувалися, зараз у РФ взагалі ситуація інша — там немає ніякої опозиції”, — сказав Подоляк.

Він нагадав, що подібний сценарій країна-агресор намагалася реалізувати і в Україні.

“Ця методика називається залити кров’ю громадянське суспільство, не дати йому розвиватися, когось видавити, когось убити, причому демонстративно, на протестах. Це те, що завжди робить Росія. І Грузія, на жаль, дуже швидко йде цим шляхом. Ми бачимо там спробу побудувати нікчемну копію авторитарного російського режиму”, — сказав Подоляк.

У середньостроковій перспективі всі дії “Грузинської мрії” не мають жодного значення. Усі ці люди обнуляють свою репутацію, вважає радник голови ОПУ.

“Усі люди, які зараз перебувають усередині “Грузинської мрії”, які так чи інакше підіграють суб’єкту Іванішвілі, повністю обнуляють свою репутацію, історичну значущість. Тобто вони матимуть вкрай негативні репутаційні втрати у своєму житті”, — наголосив гість ефіру.

Але якщо громадянське суспільство Грузії вистоїть зараз, якщо зможе все ж таки тотально об’єднатися, то у країни є шанси на інший шлях, вважає спікер.

“Усі великі міста голосували проти “Грузинської мрії”. Я, чесно кажучи, не зовсім розумію, що там за вибори були, тому що в таких умовах проводити їх дуже важко. Але, тим не менш, великі міста — Руставі, Кутаїсі, Тбілісі — усі голосували проти. І, відповідно, якщо вони зможуть вистояти протягом якогось часу, то ситуація в Грузії зміниться”, — наголосив Михайло Подоляк.

Крім того, на його думку, багато що зараз залежить від дій грузинської опозиції.

“Не забуваємо, що є експрезидент Саакашвілі, який досі перебуває у в’язниці, не забуваємо, що грузинська опозиція сильна. Там є лідери, які можуть об’єднатися в даний момент. Раніше вони конкурували, зокрема на парламентських виборах. Але якщо вони зараз сформують єдину коаліцію, єдиний штаб протистояння “Грузинській мрії”, якщо вони правильно будуть інформаційно ідентифікувати, що це ніяка не “Грузинська мрія”, а класична “Партія регіонів”, тоді в них є шанси. Потрібно не боятися йти до кінця”, — резюмував Подоляк.

Читайте також: Дивний шабаш “Грузинської мрії” не можна вважати легітимними виборами президента: про ситуацію в Грузії розповів Маргвелашвілі

Нагадаємо, чотири найбільші політичні сили Грузії звернулися до Євросоюзу із закликом підтримки грузинського народу та захисту європейських цінностей.

Раніше у парламенті Грузії провели “вибори” президента. Ним “обрали” єдиного кандидата — колишнього футболіста Міхеїла Кавелашвілі. Чинний президент держави Саломе Зурабішвілі назвала цей процес нелегітимним і не визнаватиме його результатів. 

Прямий ефір