Які у США та інших ядерних країн Заходу є фактори стримування для Путіна, розповів Їжак

Олексій Їжак. Фото: radiosvoboda.org

Фактором стримування з боку США і країн Заходу для президента РФ Володимира Путіна є зміни конфігурації ядерних сил, які дають змогу бути впевненими, що відповідь на ядерні атаки Росії буде. Про це сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень, експерт з питань міжнародної безпеки Олексій Їжак.

“Ці приготування з боку країн НАТО були зроблені ще до початку цієї фази війни, були певні дислокації, було переозброєння ядерних сил у Європі, там були розгорнуті новітні модифікації авіабомб ще часів Холодної війни — В61, і ця модифікація дуже ефективна для знищення палаців диктаторів. У неї дуже хороша конфігурація для того, щоб знищувати захищені палаци диктаторів у всьому світі, зокрема в Росії, там багато таких палаців. Це справило враження, плюс деякі інші розгортання справили враження”, — сказав він.

Крім того, за словами експерта, останнім часом навчання, які проводяться в межах країн НАТО, якраз включають компонент, що, можливо, доведеться вести з Росією ядерну війну.

“Це теж переконливо, без зайвого шуму, впливає”, — зазначив Їжак.

Водночас, на його думку, найбільша загроза, яка існує для захисту Європи і частково України від ядерного шантажу Росії, — це “дуже дивовижне уявлення деяких американських політиків” стосовно того, що союзні зобов’язання можна виконувати тільки за гроші.

“Це несе доволі велику загрозу чинній єдності щодо ядерної зброї на Заході, і це набагато небезпечніше для ядерного щита НАТО, ніж погрози, які час від часу робить Путін, і ті пуски ракет, які він теж час від часу робить”, — резюмував Олексій Їжак.

Читайте також: Щоразу, коли “червоні лінії” розмиваються або не працюють, починається ескалація ядерної риторики, — Їжак про послання Путіна до Федеральних зборів

Нагадаємо, раніше Їжак розповів, що країни НАТО готуються до того, що Росія дійсно може почати ядерну війну. Було зроблено низку кроків.

Прямий ефір