Які російські військові аеродроми можуть стати наступною ціллю для атак — думка авіаексперта

Костянтин Криволап. Фото: rbc.ua

Можливими законними цілями для партизанів і для атак дронами можуть стати російські аеродроми, звідки походить основна загроза містам України, як тактичної, так і стратегічної авіації. Таку думку сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап.

“Перше — у великому асортименті “меню” щодо Криму: Бельбек, Саки, Гвардійське, у Качі вистачає вертольотів, і Джанкой. Щодо більше європейської частини, то базування тактичної авіації — це Саваслейка, Єйськ, Приморсько-Ахтарськ, Воронеж (аеродром Балтимор) — там Су-34, Су-35 у великій кількості та аеродром недалеко від центру міста, тому є там чим займатися. І сама Астрахань”, — сказав він.

Щодо стратегічної авіації, то це Енгельс Саратовська область і Оленья.

“Якщо з цих аеродромів створити їм дискомфорт і незручності, то фактично російська стратегічна авіація залишається тут тільки один аеродром, який може приймати такого типу літаки — Бельбек, другий — Українка на Далекому Сході в Амурському краї. Тому що інших місць для паркування у них фактично вже не буде. Тому для стратегічної авіації це Оленья і Енгельс. Ще є Дягилеве, але з ним не зовсім зрозуміла ситуація, тому що в нас добре виходить його діставати, тому я не думаю, що вони ним користуватимуться”, — розповів Криволап.

Читайте також: Як змінилася ситуація після збиття російського А-50 над Азовським морем, проаналізував авіаексперт

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, за час повномасштабної війни українські захисники знищили 332 російських літаки і 325 вертольотів.

Прямий ефір