Переміщення ядерної зброї на територію Білорусі несе для країни та Олександра Лукашенка тільки негативні наслідки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив білоруський політолог Валерій Карбалевич.
Політолог вважає, що потрібно обережно ставитися до інформації, що ядерна зброя переміщується в Білорусь.
“Коли Лукашенку поставили це запитання, він сказав, що не знає, приїде додому і подивиться. Судячи з усього, російська влада навіть не доводить до відома Лукашенка, що вони роблять, які боєприпаси переміщують, у якій кількості, хто їх охоронятиме тощо. У мене таке враження, що Лукашенко не в захваті від усього цього, але він змушений підкорятися волі Москви, оскільки опинився в цій колії, з якої вистрибнути не може”, — вважає Карбалевич.
Політолог висловив думку щодо того, які наслідки будуть для Білорусі в разі переміщення на її територію ядерної зброї.
“Перше: це є додатковим механізмом політичного контролю Росії над Білоруссю, зростає залежність Білорусі від Росії, знижується суверенітет сфери оборони. Якщо Лукашенко розраховував, що ядерна зброя підвищить його політичну вагу, гарантує безпеку, то скоріше буде навпаки: фактично зростає залежність Білорусі від Росії, закордонні суб’єкти сприйматимуть Білорусь як якусь російську маріонетку”, — пояснив він.
Карбалевич зазначив, що переміщення ядерної зброї до Білорусі сильніше зв’яже Лукашенка з президентом РФ Володимиром Путіним.
“Лукашенку буде набагато складніше дистанціюватися від Росії, а тим більше запропонувати роль миротворця, на яку він усе ще претендує. Можливо, Лукашенко думав, що статус Білорусі як ядерної держави підвищить його переговорні позиції у відносинах із Заходом, але це швидше спалює всі мости. Для західних політиків Лукашенко стає більш токсичним, менш самостійним, що може призвести до введення нових санкцій”, — додав політолог.
Він звернув увагу, що більшість громадян Білорусі висловлюються негативно з приводу розміщення ядерної зброї на території країни.
Читайте також: Розміщення ядерної зброї в Білорусі вигідне Китаю — думка експерта
Нагадаємо, документи про розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі підписали міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу і міністр оборони Білорусі Віктор Хренін 25 травня.