Які дрони використовує Україна для ударів по російських аеродромах і Москві — дані військового експерта

Співробітники міліції перекрили територію навколо пошкодженої офісної будівлі міжнародного ділового центру (Москва-Сіті) після атаки безпілотників у Москві 30 липня 2023 року. Фото: gettyimages.com

Безпілотні літальні апарати зараз відіграють велику роль під час бойових дій. Партнери багато в чому обмежують Україну в далекобійних ракетах, які не дозволяють використовувати по військових об’єктах на території РФ. За словами військового експерта, засновника БО “Реактивна пошта” Павла Нарожного, озвученим сьогодні, 10 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ, певною мірою це дає імпульс для розвитку українського ВПК.

“У нас немає далекобійних ракет для того, щоб вдарити по російських аеродромах. Ми використовуємо ті ж самі радянські дрони “Стриж”, які нам, можна прямо сказати, не шкода, тому що ми їх не купували, а отримали у спадок від Радянського Союзу. Ми використовуємо дерев’яні дрони, ця інформація вже не є якоюсь секретною. Це і дрони, які передавала нам Австралія. Це і з великою ймовірністю вже дрони, зроблені в Україні, які не можуть виявити російські системи радіолокаційної розвідки. Це дрони-розвідники, це ударні дрони, такі як той самий “Бобер”, який з великою ймовірністю використовується для ударів по Москві. Їх неймовірна кількість. Це дрон UJ-22, бомбардувальник, не камікадзе, а який скидає боєприпаси і бомбардує конкретні цілі. Тобто розробок ведеться дуже багато”, — сказав він.

Нарожний заявив, що це дуже умовно можна назвати війною бідних.

“Тому що все-таки Україна не є багатою країною, і ми в тих умовах, які є, в яких ми обмежені і в грошових ресурсах, і в часі, ми дуже швидко робимо дуже ефективні засоби боротьби з російською армією”, — пояснив він.

За словами експерта, фахівці в Україні працюють над модернізацією озброєння і розробляють нові зразки, розвивають і власне виробництво озброєнь.

“У нас немає часу на якісь тривалі глибокі розробки, тому великий акцент зроблено в напрямку перероблювання того, що є у великих кількостях. Ми вже чули про перероблені безпілотники “Стриж”, які використовували насамперед як цілі для випробувань систем ППО, потім зрозуміли, що вони можуть бути носіями, оскільки має доволі потужний двигун і може нести доволі серйозну боєголовку. Ними завдавали ударів досить глибоко в тил противника, йдеться про удари по стратегічних бомбардувальниках Ту-22М у грудні 2022 року. Розробляються безпілотники насамперед розвідувальні для того, щоб завдавати ударів за допомогою артилерії та інших видів озброєння, яке у нас є вже. Це ударні безпілотники. Іншими словами — дуже великий масив розробок ведеться. І вони не просто ведуться, а вже працюють, завдають ударів по противнику”, — підсумував Павло Нарожний.

Зазначимо, що Україна вже тривалий час працює над власною ракетною програмою та виробництвом безпілотників. Тому ураження цілей на території Росії, які розташовані далі 1 500 км, більше не є проблемою. Українська армія, на відміну від російської, атакує лише військові об’єкти противника.

Читайте також: Росія зазнає атак загадкових безпілотників — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов висловив думку, що увага української сторони зосереджується саме на точкових ударах по об’єктах, часткове зупинення яких значно погіршить роботу військово-промислового комплексу (ВПК) РФ.

Прямий ефір