Якби Путін зупинив війну проти України, росіяни б це схвалили — вони схвалюють усе, що він робить, — Орєшкін

Дмитро Орєшкін. Фото: uatv.ua

Соціологічне опитування “Левада-Центру” в Росії показало, що 70% росіян підтримали б рішення президента РФ Володимира Путіна припинити військові дії проти України. Це вкотре демонструє підтримку режиму населенням. Росіяни живуть в іншому інформаційному просторі, який нав’язують російські пропагандисти. Про це сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський політолог Дмитро Орєшкін.

“У людей в голові паралелепіпед у вигляді телевізора. Це треба добре розуміти. Якщо Путін скаже, що треба починати мир, то ми підтримаємо. Громадська думка — це такий стадний прояв. Якби Путін зупинив війну, вони б це схвалили, тому що вони схвалюють те, що робить Путін, а це не означає, що вони проти війни. Серед них приблизно половина усвідомлено розуміє, що війна злочинна, контрпродуктивна, огидна тощо. Але половина — абсолютні прихильники Путіна”, — сказав він.

Опитування також показало, що 57% жителів Росії проти повернення окупованих територій Україні, адже пропаганда розповідає, що на цих територіях живуть росіяни, яких Путін захищає він так званих укрнацистів. І це викорінити зі свідомості населення РФ складно, адже над ним постійно працюють пропагандисти на кшталт Дмитра Кисельова, Володимира Соловйова, які вибудовували цю лінію протягом багатьох років.

“Ніхто з путінської більшості не збирається повертати ці території, тому що вони навіть не говорять про території. Вони кажуть — це росіяни, там живуть у Донецьку, Луганську. Ми їх повинні захищати. Їм це по телевізору кажуть, вони це сприймають. Їм Путін здається благородним захисником російських людей, яких укрнацисти принижують. І жодного раціонального доводу ці люди не почують. У Росії люди живуть в іншому інформаційному просторі й для них Путін — захисник. Росіяни носять у голові те, що їм туди вкладає Кисельов, Путін, Соловйов і всі інші. Тому ми й маємо справу з країною, де зі 145 млн населення, приблизно 80 млн носить у голові “солов’їний послід” і це потрібно сприймати як факт”, — пояснив Орєшкін.

Читайте також: 70% росіян “за” припинення війни проти України: підсумки соцопитування в РФ обговорюємо з експертами

Прямий ефір