Європейський Союз має збільшити обсяги військової допомоги Україні. Про це сьогодні, 30 листопада, на щорічній конференції Європейського оборонного агентства заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
“Те, що ми зробили [для допомоги Україні], у звичайний час було б екстраординарним. Але в нинішній час цього недостатньо. Війна в Україні показує, що нам потрібно виробляти більше — як для задоволення потреб України, так і для забезпечення нашої власної здатності стримування й оборони. Війна в Україні поглинає більше техніки, ніж будь-яка інша війна в новітній історії. Росія вистрілює 10 млн снарядів на рік. Україна споживає 10 тис. дронів на місяць. Це означає, що європейська оборонна промисловість повинна мобілізуватися. Реальність така, що у нас не було достатньої кількості зброї та боєприпасів, були відсутні вільні потужності, тому що в мирний час ми вважали, що вони нам не потрібні. Це необхідно змінити”, — сказала вона.
За словами фон дер Ляєн, зараз завдяки різним ініціативам вдалося значно збільшити виробництво боєприпасів.
“480 тисяч снарядів або доставлені [в Україну], або перебувають у стадії виробництва. І вже наступного року ми зможемо виробляти 1 млн снарядів на рік. Лише два роки тому таке було неможливо собі уявити”, — додала вона.
Також влада ЄС працює над збільшенням виробництва військової амуніції завдяки залученню інвесторів і зміни законодавства.
“Ми вже працюємо над звільненням від ПДВ для підтримки спільних закупівель і спільного володіння оборонними потужностями. Ми вже закликали Європейський інвестиційний банк посилити підтримку європейської оборонної промисловості, і цей заклик нещодавно був підтриманий державами-членами… Тому я вважаю, що настав час, нарешті, рухатися вперед. Ми вивчаємо, як внесок оборонної промисловості в безпеку нашого союзу може бути краще визнаний з боку стійких фінансових інвесторів”, — продовжила глава Єврокомісії.
Президент Європейської ради Шарль Мішель вважає, що обсяги видатків на оборону країн Європейського союзу свідчать про те, що ця галузь має великі перспективи для інвесторів.
“Тільки цього року загальні витрати на оборону всіх країн-членів ЄС становлять приблизно 270 млрд євро. Минулого року чверть загальних витрат, майже 60 млрд євро, було спрямовано на оборонні інвестиції. Це означає, що в найближчі 10 років ми можемо інвестувати щонайменше 600 млрд євро. Ми можемо робити великі справи. Це може стати і має стати переломним моментом. Я вважаю, що пріоритети, встановлені нашими державами-членами цього року, дають більш ясну картину, і я щиро вважаю, що це унікальна можливість зламати модель фрагментації ринку, фрагментації попиту і фрагментації пропозиції”, — сказав він.
Своєю чергою верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що серед частини потенційних інвесторів досі зберігаються побоювання щодо вкладень в оборонний сектор, як до нестабільної інвестиції.
Читайте також: У ЄС заявили про нові контракти на виробництво снарядів для України — що відомо