Як відроджується бізнес: у Дніпрі запрацювала маріупольська швейна фабрика

Скриншот: uatv.ua

У Дніпрі почала працювати невелика фабрика, яка до початку повномасштабної війни робила м’які іграшки у Маріуполі. Власникам вдалося вивезти частину обладнання та матеріали, знайти нових співробітників. Тепер намагаються розширювати асортимент, передає FREEДОМ.

У кожну коробку бебі-боксу для новонароджених маріупольців по всій Україні Руслана Щербина вкладає плед та м’яку іграшку Чайку як символ Маріуполя. Такі іграшки Руслана кілька років тому почала шити у майстерні. У рідному місті їх брали на реалізацію багато магазинів. Але після повномасштабного вторгнення Росії Руслані довелося рятувати й сім’ю, і бізнес.

“Ми змогли вивезти лише дві професійні машини. Одна дуже дорога, друга — звичайна швейна промислова машина. Вивезли трохи фотообладнання. Вона була куплена буквально за два тижні до війни, повністю укомплектована. І ще тканини вивезли на велику суму. Тому що тканини було закуплено на колекцію весна-літо”, — каже Руслана.

Спочатку Руслана жила на заході України, а у квітні 2022 року переїхала у Дніпро. Тут вирішила відродити свій маленький бізнес. У грудні за програмою релокації отримала приміщення, обладнала у ньому маленький швейний цех.

Нині у своїй відродженій майстерні Руслана, окрім іграшкових чайок, шиє дитячий одяг. Тут їй допомагають дві швачки. Вони також змушені були виїхати з Маріуполя. Тепер мешкають у Запоріжжі. У Дніпро їздять на роботу.

“Від того обсягу, який був у Маріуполі, ми зараз маємо приблизно 30 відсотків продажу, який був до початку війни. На жаль, тоді приблизно половина — це були місцеві гіпермаркети, місцеві люди. Багато ми продавали саме у Маріуполі та Донецькій області”, — каже підприємниця.

Зараз свої вироби продають у соцмережах та онлайн-магазинах. Але постійно шукають нових партнерів та ринки збуту. Для цього беруть участь у різноманітних освітніх програмах.

“Щоб вийти на міжнародні ринки. Тому що сертифікація, оформлення документів це дуже складне питання для наших підприємців. Розповідатимемо і як отримати гранти, як подати туди документи. І також у наших планах — надавати часткову компенсацію за кредитами малому та середньому бізнесу”, — розповіла Ірина Журавльова, начальник Управління регуляторної політики та розвитку підприємництва Дніпровської міської ради.

Руслана сподівається, що незабаром зможе створити ще кілька робочих місць у своїй майстерні. І мріє своїх маріупольських чайок знову шити у рідному місті.

Читайте також: Відновлення України стало основною темою Балтійського бізнес-форуму — деталі від Дунди

Прямий ефір